cub71 Skrevet 5. februar 2008 Skrevet 5. februar 2008 Jeg har et program som legger inn en del avtaler i Outlook-kalenderen. Når den kjører får jeg opp vinduet til Outlook som spør om det er OK at et annet program får tilgang til Outlook (epostadressene spør den om, men det er ikke det jeg jobber med). Etter at jeg har svart ja på det er det selve Outlook som er øverst og mitt program havner i bakgrunnen. Det er bare en liten boks som sier at den er ferdig med jobben, men denne syns jo ikke. Hvordan flytter jeg denne øverst?
cub71 Skrevet 5. februar 2008 Forfatter Skrevet 5. februar 2008 MinForm.BringToFront() ? Nei jeg tror ikke det er riktig. Den bringer vedkommende form fremst i et program, men det programmet ligger fremdeles i bakgrunnen. Og hvis du har kun ett form kaster den en exception på den. Tror jeg.
cub71 Skrevet 5. februar 2008 Forfatter Skrevet 5. februar 2008 MinForm.Activate()? Yepp, der har vi det. Bortsett fra at Form1 som formen heter ikke har noe .Activate(). Men this.Activate() virker!!
Degeim Skrevet 5. februar 2008 Skrevet 5. februar 2008 (endret) Kjempeflott! Du er den riktige typen nybegynner, som prøver litt før du bare sier "Det finnes ikke noe .Activate() på en form"! (Forutsatt at du er en nybegynner, da. Det kan jo hende du er en profesjonell som bare lurte på akkurat det.) Endret 5. februar 2008 av Degeim
cub71 Skrevet 6. februar 2008 Forfatter Skrevet 6. februar 2008 Takk for det. Jo jeg er en skikkelig amatør.
Manfred Skrevet 6. februar 2008 Skrevet 6. februar 2008 (endret) men Degeim: Hvis jeg ikke skal endre tegnet på plass 5, men på en annen plass da? ( https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=403541&hl= ) Endret 6. februar 2008 av Manfred
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå