Gå til innhold

"Whiner" alle 8800 kort?


Uncas

Anbefalte innlegg

Skrevet

Enkelt spørsmål egentlig. Hadde et 8800 Ultra kort i et par dager i høst som jeg sendte tilbake siden det "whinet"(lagde sånn forandrende pipelyd, omtrent som en bugga crt skjerm). Lurte på om jeg må regne med at alle 8800 jeg prøver gjør det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, normalt sett skal ikke kort gjøre dette. Mitt 8800GTS har ikke det, og det er ikke et vanlig problem om man ser hvor mange som har 8800-kort her på forumet. Om du får et nytt kort som gjør det samme, kan det være andre grunner til at dette skjer.

Skrevet

Sånne hvinelyder kommer ofte fra kondensatorer som er koblet i forbindelse med strømforsyning. Og slik skal det ikke være. Returnerer du et med sånt så er det gyldig på garanti. Ergo så skal ikke andre kort være sånn.

Hvis ikke du er max uheldig vel og merke.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...