Asak Skrevet 15. desember 2007 Skrevet 15. desember 2007 Har en XP CD uten servicepack. Finner ikke mine nye SATA disker fordi det ikke støttes før SP1. Er det mulig å lage en ny XP SP1 installasjons CD ved å patche den jeg har på en eller annen måte ?
Syar-2003 Skrevet 15. desember 2007 Skrevet 15. desember 2007 Søk/google etter neowin autostreamer . Det er den enklests "slipstream" applikasjonen å benytte for å lage ny XP-CD. ServicePack 2 må du laste ned i "full" versjon å lagre på disken din . Her: http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en ( PS! Husk å endre språk versjon til å matche din egen XP-CD )
AndrewL Skrevet 15. desember 2007 Skrevet 15. desember 2007 heisann det enkleste valget du har er å søke på google etter nlite så er det step by step etter det.
CAT-scan Skrevet 16. desember 2007 Skrevet 16. desember 2007 Finnes det en redistributable av SP3 enda?
p@ge Skrevet 16. desember 2007 Skrevet 16. desember 2007 Finnes det en redistributable av SP3 enda? nei, men den finnes i beta versjonen på engelsk ( norsk kommer seinere ): http://fileforum.betanews.com/detail/Micro..._3/1197391546/1
CAT-scan Skrevet 16. desember 2007 Skrevet 16. desember 2007 (endret) Ser keyen jeg har antageligvis ikke fungerer med SP3 anyways, så venter heller litt. Skal lage en nogenlunde oppdatert versjon av WINXP-CD-en min nå. Finnes det noen som har orket å lage en hotfix-pakke på norsk også muligens? Er jo ei som heter «RyanVM's Windows XP Post-SP2 Update Pack», men ingen som har tatt seg bryet med å lage en norsk versjon. Endret 16. desember 2007 av CAT-scan
Asak Skrevet 16. desember 2007 Forfatter Skrevet 16. desember 2007 Har endelig klart å få installert Windows med en SP2 installasjons CD, men nå får jeg ikke Windows Update til å fungere. Klarer å installere patcher manuelt, men det vil ta litt tid. Får godkjent på Genuine Windows. Finnes noen 'der ute' som har samlet patcher slik at de kan lastes ned samlet ? Noen som kjenner til problemet med at Windows Update nekter å samarbeide ?
CAT-scan Skrevet 17. desember 2007 Skrevet 17. desember 2007 Ikke kjent med problemer med WU ved slipstreaming av SP2. Om du har engelsk versjon kan du søke etter pakka jeg nevnte ovenfor, der har du i alle fall noen.
p@ge Skrevet 17. desember 2007 Skrevet 17. desember 2007 (endret) prøv denne side, første svar fra Renato: http://www.autopatcher.com/forums/index.php?showtopic=89. har ikke prøvet den, bare lastet ned og brennt den i tilfelle jeg har bruk for det. lykke til ps. denne side er også verd å lese: http://www.hardware.no/nyheter/programvare...noppstaar/45697 Endret 17. desember 2007 av p@ge
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå