olsen_st Skrevet 4. desember 2007 Skrevet 4. desember 2007 Har kjøpt meg ny lcd-tv, og kommer helt sikkert til å koble til datan for å se film og andre ting. Tv'en har kun HDMI og komponent (Scart, s-video og komposite også) tilkoblinger. På datan har jeg kun s-video og vga utgang. s-video har jo en maks oppløsning på 800*600 (tror jeg), så det er ikke noe alternativ. Men her kommer spørsmålet: Vil det være smartest å kjøpe en omformer vga til komposite eller vga til dvi til hdmi (vga til hdmi om det finnes)? Tenker da på bildekvalitet og pris.
Rikky Skrevet 4. desember 2007 Skrevet 4. desember 2007 HDMI støtter i utgangspunktet ikke analoge signaler (VGA) slik DVI gjør.
olsen_st Skrevet 5. desember 2007 Forfatter Skrevet 5. desember 2007 Men vil jeg få et bra bilde med komposite?
aah Skrevet 11. desember 2007 Skrevet 11. desember 2007 (endret) med komponent får du opp til 720 horisontale linjer, helt grei kvalitet men ikke noe full HD. Du får tak i overgang fra VGA til komponent. Men med komposite får relativt lav kvalitet, ikke noe å satse på! Endret 11. desember 2007 av aah
olsen_st Skrevet 11. desember 2007 Forfatter Skrevet 11. desember 2007 med komponent får du opp til 720 horisontale linjer, helt grei kvalitet men ikke noe full HD. Du får tak i overgang fra VGA til komponent. Men med komposite får relativt lav kvalitet, ikke noe å satse på! Mente selvsakt komponent... Har ikke full HC på tv'en uansett, men hvor kan jeg få tak i overgang fra VGA til komponent? Er det dyrt?
lobfredd Skrevet 12. desember 2007 Skrevet 12. desember 2007 med komponent får du opp til 720 horisontale linjer, helt grei kvalitet men ikke noe full HD. Du får tak i overgang fra VGA til komponent. Men med komposite får relativt lav kvalitet, ikke noe å satse på! Mente selvsakt komponent... Har ikke full HC på tv'en uansett, men hvor kan jeg få tak i overgang fra VGA til komponent? Er det dyrt? http://www.modnet.no/product_info.php?cPat...roducts_id=2544 Den vil funke.
olsen_st Skrevet 13. desember 2007 Forfatter Skrevet 13. desember 2007 med komponent får du opp til 720 horisontale linjer, helt grei kvalitet men ikke noe full HD. Du får tak i overgang fra VGA til komponent. Men med komposite får relativt lav kvalitet, ikke noe å satse på! Mente selvsakt komponent... Har ikke full HC på tv'en uansett, men hvor kan jeg få tak i overgang fra VGA til komponent? Er det dyrt? http://www.modnet.no/product_info.php?cPat...roducts_id=2544 Den vil funke. Den er jo komponent inn, vga ut. Spillkonsoll til pc-skjermen står det. Vet du noen andre ikke så alt for dyre?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå