Mevon Skrevet 2. desember 2007 Skrevet 2. desember 2007 Lurer på om noen har forslag til en brannmur jeg kan bruke i Vista. I Xp bruker jeg ZoneAlarm, fungerer den i Vista? -Takk-
miCro Skrevet 3. desember 2007 Skrevet 3. desember 2007 ZoneAlarm støtter Vista. Jeg bruker brannmuren som er bygd inn i Eset Smart Security (NOD32 + brannmur), og den fungerer supert for min del.
Moderat Bruker Skrevet 4. desember 2007 Skrevet 4. desember 2007 Litt paa siden kanskje - men vil dere si at det aa ikke bruke 3. parts sikkerhets programvare er en for stor risiko? Selv om MS sier at sikkerheten i Vista har topp pri?
miCro Skrevet 4. desember 2007 Skrevet 4. desember 2007 Jeg ville i det minste brukt et antivirusprogram. Selv om sikkerheten i Vista er forbedret, er det på ingen som helst måte "bulletproof". Mange vil nok imidlertid kunne klare seg fint uten noen som helst form for beskyttelse utover det innebygde i Vista hvis man utøver godt nettvett. Uansett så bruker ikke gratis programmer som f. eks. avg ikke stort med ressurser, så jeg ser egentlig ingen grunn til å ikke ha litt beskyttelse.
Mevon Skrevet 7. desember 2007 Forfatter Skrevet 7. desember 2007 Noen som vet om bedre alternativer enn Zone Alarm?
DilliMusic Skrevet 8. desember 2007 Skrevet 8. desember 2007 Litt paa siden kanskje - men vil dere si at det aa ikke bruke 3. parts sikkerhets programvare er en for stor risiko? Selv om MS sier at sikkerheten i Vista har topp pri? MS sier mye rart de som alle andre der ute som skal selge produkter. altså det er vel alltid noen nerder der ute som har for lite å gjøre og kommer med virus og annet pes. hvis det er virus programmer til vista så er vel ikke sikkerheten helt topp.
rvenes Skrevet 10. desember 2007 Skrevet 10. desember 2007 Trenger du virklig brannmur? 95% av brukerene er bak NAT... og det er som kjendt ein meget effektiv brannmur for innkommende ting, om du ikkje gjennomhuler den heilt da med portforwards. Nå funker vel brannmuren på utgående ting også, men det er jo bare å være litt kritisk til ting man installerer osv.
Moderat Bruker Skrevet 12. desember 2007 Skrevet 12. desember 2007 Takk for tilbakemeldinger Uansett - Norton 360 er anskaffet
nasse222 Skrevet 24. januar 2008 Skrevet 24. januar 2008 Er eget under-forum her for Antivirus o.l. Der står det mye (!) interresant!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå