Foe_of_Good Skrevet 17. november 2007 Skrevet 17. november 2007 (endret) Kjøpte nytt kabinett, 2gig til med ram, ny skjerm og viftekontroll. Trodde dette skulle gå lett, men nei da. Demonterte alt og satte det inn i det nye kabinettet, startet opp og kom ikke langt. Ingen av skjermene fungerte,hørte ett langt og to korte pip, som betyr at det er problemer med skjermkort. Prøvde med bare en skjerm, samme problem. Fikk låne et ATI 128mb-jallakort og prøvde det isteden, men det er samme resultat. Jeg har plukket ut hele maskina og satt alt pent inn igjen med bare de mest nødvendige tingene, men det er samme problem og feil-lyd. Hva er galt her? Alt fungerte smertefritt før. ATI-en til kompisen skal fungere, men jeg har lagt merke til at begge kortene mangler litt av kontaktflaten som er nest til høyre. Altså; kort stående slik at man ser alle dippedutter og elementer/kjøleribb, kontakter for skjerm til venstre, kontakter til hovedkort rett ned. På den rekken, kontaktpinne nr 2 fra høyre mangler ca 1/4-del på tuppen, på begge kort. Er dette normalt? Kan en video-komponent på HK ryke, som da gjør til at HK skylder på GPU? Er frustert her, sitter med masse minne, ferske HDD, fett kabinett med masse kjøling og spitter nye Crysis Og ingenting fungerer! Hvorfor!? CPU AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz, HK ASUS M2N32 WS Pro, GPU Gainward Bliss 7300GT 256mb, RAM 4x PC8500 Ballistix 1gb Håper Virkelig noen kan svare meg på dette. Endret 17. november 2007 av Foe_of_Good
CrZy_T Skrevet 17. november 2007 Skrevet 17. november 2007 Problemet ditt er nok verken skjermer eller skjermkort. Det kan være viftekontrollen din, RAM'en som ikke sitter skikkelig, eller hk som har daua. Siden du får beepcodes er det neppe hk. Prøv å sett ting tilbake slik det var. Napp ut strømmen til alt annet også.
Foe_of_Good Skrevet 17. november 2007 Forfatter Skrevet 17. november 2007 Hei , takk for svar, men... Jeg tok ut alt igjen og satte opp maskinen med kun de to orginale 1gig ram-brikkene, harddisk med C: (lot de fem andre være), GPU, CD og floppy. Temmelig basic mao. Funker ikke, og gjorde det før. Beebcode'ene høres temmelig lavt gjennom høytalerne mine, og ikke gjennom kabinett, for der er det ikke lyd. Så jeg setter pris på flere forslag.
L O G I M A N Skrevet 17. november 2007 Skrevet 17. november 2007 Du sier du har litt problemer med kontakt på kortene. Har du brukt spacere på det nye hovedkortet mellom hk og kabinett? Det kan være forskjeller på det nye og det gamle hk hvor spacere skal stå, slik at en eller annet gjør at det går strøm til jord. Du burde endre topic, da det ikke er skjermene dine som er døde.
egilso Skrevet 17. november 2007 Skrevet 17. november 2007 Nå har du skiftet ut kabinettet. Det er risiko for at du har satt hovedkortet noe skjevt i slik at skjermkortet ikke passer så godt i slottet. Det må du sjekke ut først. Det er også risiko for at du har mistet noe ned i slottet. I fall det er en papirbit eller treflis vil det virke som isolator og du får derfor skjermkortfeil. Er det noe av metall, eller noe hardt er det absolutt fare for at du ødelegger skjermkortet når du stikker det i. Samtidig kan du kortslutte kontaktene. Du må sjekke slottet nøye for fremmedlegemer.
Foe_of_Good Skrevet 17. november 2007 Forfatter Skrevet 17. november 2007 Topic endret. Det har aldri vært brukt spacere, og det er det samme HK og GPU som jeg har hatt i det forrige kabinettet. Jeg har bare flyttet fra gammelt til nytt kabinett, med minneoppgradering. Kan heller ikke se noe fremmedlegmer i kontaktene. Skal ta en ny titt etter fremmedlegmer nuh. Takk for svar. Noen med flere ideer mens jeg sjekker?
Foe_of_Good Skrevet 17. november 2007 Forfatter Skrevet 17. november 2007 Ut fra hva jeg kan se er to kontakt-pinner på GPU som skal inn i HK knukket med 1/4. Påframside som forklart tidligere og en på baksiden. Da tryner vel kortet tenker jeg...
CrZy_T Skrevet 17. november 2007 Skrevet 17. november 2007 Ny PSU sammen med nytt kabinett? Har du husket å få inn i igjen alle strømkontaktene? Hvis ny psu, har du testa med den gamle?
Foe_of_Good Skrevet 17. november 2007 Forfatter Skrevet 17. november 2007 (endret) Ikke ny PSU, kabinettet er uten. Har en 650W Coolermaster, og når den dro det forrige oppsettet skulle den ha klart det nå også. Men jeg stakk og kjøpte meg nytt skjermkort. Funker ikke nå heller... Fant også ut at de "kontaktbruddene" jeg så skal være der. Det var slike på den nye GPU'en også. Jeg må ha ødelagt HK på en eller annen måte da? Jeg kan liksom ikke skjønne noe annet. Noen med flere ideer? Jeg ville spille Crysis denne helgen Endret 17. november 2007 av Foe_of_Good
L O G I M A N Skrevet 18. november 2007 Skrevet 18. november 2007 Du sier det aldri er brukt spacere? Du har ikke brukt disse avstandstykkene mellom kabinettveggen og hovedkort? I såfall er det ikke rart du har problemer og ting står skeivt og knekker. Strøm til jord får du og.
CrZy_T Skrevet 18. november 2007 Skrevet 18. november 2007 Det finnes jo kabinetter hvor man ikke bruker spacere (skruehullene er pusha opp)
L O G I M A N Skrevet 18. november 2007 Skrevet 18. november 2007 Hvilket kabinett hadde du før og hva har du nå?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå