Gå til innhold

Hvordan få Internett via kabel-TV?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har akkurat flyttet inn i ny leilighet uten Internett. Har planer om å bestille Internett, og leiligheten er utstyrt med telefonutgang og kabel-TV. Normalt har jeg alltid hatt ADSL via telefonutgang (bestilt fra Telenor), og det har som regel gått ganske greit, men har hørt rykter om at jeg kan bestille nett via kabel-tv.. Stemmer dette? Hvordan fungerer det? Er det annen leveringstid enn hvis jeg bestiller vanlig ADSL?

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet+981347869134
Skrevet

Hvis du skal ha internett gjennom kabel er du nødt til å ha en multimediakontakt i samme boksen som tv og radiouttaket ditt.

Skrevet

Må og må fru blomm :) UPC / GET har levert med adapter også. Men er en fordel.

Anyway, CD bytter kontakten inkl i etableringen (I allefall når jeg jobbet der i gamle dager) :)

Skrevet

Har jobbet for Canal Digital i 2 år. Der du bor må det ha vært oppgradering til det nye nettet (kontakt med 3 "utganger")som kjører på 862MHz. Sitter du på en ikke-oppgradert kabel-tv, får du heller ikke internett gjennom CD.

Hos GET aner jeg rett og slett ikke. Mener dem kan kjøre internett på det gamle nettet (550MHz).

  • 2 uker senere...
Gjest Slettet+19283741
Skrevet

Jeg skal også flytte inn i en helt ny leilighet (aldri vært brukt før), må jeg da få telenor til å sende en montør til meg? Eller kan jeg få internett via kabel tv slik at jeg slipper å få en montør hjem til meg?

  • 4 uker senere...
Skrevet
Jeg skal også flytte inn i en helt ny leilighet (aldri vært brukt før), må jeg da få telenor til å sende en montør til meg? Eller kan jeg få internett via kabel tv slik at jeg slipper å få en montør hjem til meg?

 

Bare finn ut hvilken leverandør du har for kabel-TV og ring de?

 

Get leverer bredbånd primært på 860mhz nett, men også 550 der disse er oppgraderte for 2veis

Skrevet

Alle kabel-tv leverandører har bredbåndspakker også. Bare sjekk nettsida. Det er sikkert get.no du har. Men jeg fikk ikke, for i borettslaget mitt er det ikke installert utstyr for bredbånd, bare TV. Så det ble Telenor adsl likevel.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...