Gå til innhold

turn i ringer. hvordan bli god?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har smått startet å øve meg på turning i ringer på egenhånd, og bare lurer på om det er andre som driver med det her inne?

Selv har jeg lært kraften(?) hvor man henger fritt i armene og drar seg helt opp sakte, rett ut med beina og senker seg sakte ned med strake armer rett ut til siden.

Noen som driver med dette og kan noen gode tips å gi bort?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

At man må ha en god del styrke i overkroppen for dette er ikke noe nytt for meg, og har mer enn nok grunnlag for å styrke de musklene som trengs spesielt for ringer..

 

Det jeg har funnet ut at er at det er ikke så veldig masse varierte ting man kan gjøre i ringer når man er 'nybegynner' Jeg vet i hvertfall ikke om noe som er 'lett' å starte med å øve på. hmm..

Skrevet

Har prøvd meg på ringer engang. Aldri mer, jeg har langt ifra nok styrke. Men nei, er vell ikke så mye man kan gjøre når man er nybegynner. Du får søke litt på youtube etter folk som driver med det.

  • 7 måneder senere...
Skrevet

Styrke, styrke, styrke. Er du ikke sterk nok er det ikke vits i å prøve :)

 

Og er du sterk nok så gjelder det å trene frittstående for så å ta det med seg opp i ringene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...