mfb Skrevet 14. oktober 2007 Skrevet 14. oktober 2007 Har en hp g5050eo som jeg ikke finner drivere til. Det jeg leter etter er skjermkortdrivere og lyd/audio driver. Problemet er at jeg ikke finner skjermkortdrivere, mens på audiodriveren som jeg har kommer det etter installasjon: finner ikke enheten for denne driveren. Har nettopp installert xp på PC-en, hadde vista før
p@ge Skrevet 14. oktober 2007 Skrevet 14. oktober 2007 (endret) denne lyd-driver fant jeg: Conexant Audio Driver (32-bit): http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...228&lang=en fra denne side:http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&cc=il&dlc=en&product=3462037&lang=en ser på denne side også for andre drivere: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...228&lang=en lykke til Endret 14. oktober 2007 av gaggen
mfb Skrevet 14. oktober 2007 Forfatter Skrevet 14. oktober 2007 hp update fant ingen nye oppdateringer. lyddriveren får jeg samme feil igjen: finner ikke enheten for denne driveren. Har kun 1024x768 på skjermen, da jeg kjøpte PC-en hadde jeg alt av hp installert fra før av med windows vista installert. jeg formaterte PC-en og installerte xp home og da forsvant alle de hp verktøyene som var der fra før av, og det fulgte ikke med noen cd'er da jeg kjøpte PC-en. Hvordan da får jeg høyere skjermoppløsning og lyd til å funke?
kjeklulf Skrevet 14. oktober 2007 Skrevet 14. oktober 2007 Å bumpe en tråd etter 18 minutter er vel litt i overkant. Det er et velkjent problem at flere produsenter av bærbare kun leverer drivere til det operativsystemet som opprinnelig følger maskinen. Det enkleste er å kontakte HP for å se om det finnes ferdige drivere og verktøy til XP, eller om det finnes andre drivere du kan benytte.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå