Keiseren av Grønland Skrevet 16. september 2007 Skrevet 16. september 2007 (endret) Nettopp kommet i gang med Wordpress, og jeg har lastet ned et ferdig tema som hadde ganske kul struktur, men så vil jeg endre omtrent alle fargene på det. Sånt ser det ut nå www.reager.no jeg vil omtrent gjøre siden invertert med noen andre farger igjen. Så det første jeg gjorde var å gjøre om body { background: #000 url('images/background.jpg') fixed repeat; background-position: center; font-family: "century gothic", Arial, helvetica, sans-serif; color:#000; font-size: 8pt; margin: 0px; padding: 0; text-align: center; background der til #fff - men det som skjedde da var at logoen ikke lenger ville vises, og det kan jeg jo ikke ha noe av når jeg skal designe en egen logo. I tillegg så lurte jeg på hvordan jeg kan få author til å syntes på topics til et blogginnlegg og brødtekst. Og hvordan endrer jeg selve linkene til norske egenvalgte navn? Isteden for "Archive" osv. Takker for hjelp. - PS trenger også hjelp til å endre linkene på siden. Endret 17. september 2007 av Cetramarius
Keiseren av Grønland Skrevet 17. september 2007 Forfatter Skrevet 17. september 2007 bump 40 visninger og ingen svar, er det noen som kan wordpress her så kom igjen a
Haraldson Skrevet 17. september 2007 Skrevet 17. september 2007 Du må inn og endre templatefilene. Forfatter henter med PHP <?php get_author(); ?> Dette vil være i index.php (main template tror jeg det heter i engelsk WPCP). Mens du redigerer denne, kan du jo søke etter de engelske ordene du vil skifte i koden, og se om du finner noe du kan bytte ut. Det er ikke verre.
Keiseren av Grønland Skrevet 18. september 2007 Forfatter Skrevet 18. september 2007 ok, så index.php er der det meste ligger? jeg har så å si null peiliing på css og php, så jeg er ikke kjent med hvordan det fungerer, jeg har nettopp lastet ned en norsk språkpakke til wordpress 2.1, men den fungerer ikke på 2.2.2, og vet ikke om den skal fungere når du bruker et annet tema enn default - bruker nemlig et som heter Linux Force,
Haraldson Skrevet 18. september 2007 Skrevet 18. september 2007 Språkpakka skal ikke ha så mye med tema å gjøre, de jobber uavhengig av hverandre. Dog vil du ikke få en norsk side automatisk med språkfila, uten å redigere i template-filene. index.php (den index.php-en i temamappa) inneholder template for opplisting av nyheter, mens single.php inneholder template for detaljvisning. Disse er egentlig bare to av mange template-filer du manuelt må gå inn i og oversette tekst i.
Keiseren av Grønland Skrevet 18. september 2007 Forfatter Skrevet 18. september 2007 åpnet nettopp indexfilen... alt den inneholdt var dette <?php /* Short and sweet */ define('WP_USE_THEMES', true); require('./wp-blog-header.php'); ?> som ikke sier meg en eneste ting kan jeg ikke endre det jeg vil i admin panelet et eller annet sted?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå