JaneATaber Skrevet 2. september 2007 Skrevet 2. september 2007 Er det noen som vet om et program som automatisk pakker ut filer. eks: Jeg laster ned en eller flere komprimerte filer(f.eks r01, r02, osv) til en katalog og denne blir f.eks automatisk pakket ut i f.eks en underkatalog... Jeg vil helst at utpakkingen skal starte automatisk når den første filen er lastet ned, og så fortsetter den å pakke ut når neste filen finnes i katalogen osv. Håper ikke dette ble altfor kronglete skrevet..
geir__hk Skrevet 2. september 2007 Skrevet 2. september 2007 (endret) Løsningen på dette så langt som jeg kan se er at du skriver deg et script som sjekker filendelsen for hvert N'te sekund, og så utfører kommandolinje-versjonen av Unrar på disse filene. Løsningen forutsetter at du benytter et program som f.ex uTorrent som lar filene ha en annen filendelse før de er ferdig nedlastet. Alternativt kan du jo la scriptet forsøke å rename denne filen (helt til det får lov). Husker ikke pr nå om det lar seg gjøre i XP, ikke testa det ut. Endret 2. september 2007 av geir__hk
larrylu Skrevet 3. september 2007 Skrevet 3. september 2007 Er det noen som vet om et program som automatisk pakker ut filer. eks: Jeg laster ned en eller flere komprimerte filer(f.eks r01, r02, osv) til en katalog og denne blir f.eks automatisk pakket ut i f.eks en underkatalog... Jeg vil helst at utpakkingen skal starte automatisk når den første filen er lastet ned, og så fortsetter den å pakke ut når neste filen finnes i katalogen osv. Håper ikke dette ble altfor kronglete skrevet.. 9410447[/snapback] tror winrar fins til command line ogås altså cmd så kan du laget et eneklt scirpt i en bat fil.
TheHead Skrevet 3. september 2007 Skrevet 3. september 2007 Er det noen som vet om et program som automatisk pakker ut filer. eks: Jeg laster ned en eller flere komprimerte filer(f.eks r01, r02, osv) til en katalog og denne blir f.eks automatisk pakket ut i f.eks en underkatalog... Jeg vil helst at utpakkingen skal starte automatisk når den første filen er lastet ned, og så fortsetter den å pakke ut når neste filen finnes i katalogen osv. Håper ikke dette ble altfor kronglete skrevet.. 9410447[/snapback] Hvis du laster ned .rar filer som ender på .r01, .r02 osv, så kan du ikke pakke ut dette arkivet før alle filene er lastet ned. Dette er samme .rar fil som er delt opp i flere deler.
JaneATaber Skrevet 3. september 2007 Forfatter Skrevet 3. september 2007 man kan jo begynne å pakke opp filene før alle filene er der men man blir promptet med filnavnet som mangler, og når denne filener på plass så er det bare å trykke ok eller noe i den duren der så pakker den videre. Det er akkurat denne prosessen jeg ønsker automatisert... flere forslag?
Ståle Skrevet 4. september 2007 Skrevet 4. september 2007 Hvorfor det? Du ma jo uansett vente pa at alt blir lastet ned.
TheHead Skrevet 4. september 2007 Skrevet 4. september 2007 Google: http://www.google.no/search?hl=no&q=automated+unrar&meta= Du kan f.eks ta en titt på denne: http://www.softslist.com/download-11-7-23036.html
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå