Gå til innhold

HTPC for stream; OS og fjernkontroll


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Driver og undrer på å sette opp en HTPC i stua, så jeg slipper å sitte i kontorstolen på rommet mitt når jeg vil se mine TV-serier og filmer.

 

For øyeblikket har jeg absolutt alt medieinnhold lagret på en server i et Gbit-nettverk, så å streame ut fra serveren er lett og raskt.

 

Hvilket Media Center OS kan jeg bruke hvis jeg skal kunne bla gjennom alle filmer, TV-serier og musikk via mappesystemet jeg allerede bruker eller en database? Jeg hadde også satt pris på en inkludert DVD-avspiller, så jeg slipper å ha en egen boks for det.

 

Det andre jeg lurer på, er hva slags fjernkontroll jeg skal bruke for å kontrollere alt dette. Det skal være en enkel fjernkontroll, det er ikke nødvendig med ting som LCD-panel. Jeg vil helst kunne styre alt via Media Center-frontenden.

 

For de som lurer, her er oppsettet:

Kabinett

HK med CPU

RAM

 

Drev samt harddisk har jeg fra før av. Og ikke engang ta bryet med å snakke om HD, da jeg:

 

1. Ikke har HD-materiale

2. Ikke har en TV som kan spille av noe i nærheten av HD, og har ikke tenkt til å kjøpe det i nærmeste fremtid heller.

 

Takker for all hjelp. :)

  • 3 uker senere...
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du allerede har en Windows Media Center pc så kan du bruke en X-box til å streame innholdet av lyd og bilde. Dette skal være allerede intergrert inn den nyeste X-boksen.

  • 2 uker senere...
Skrevet

En X-Box er en stygg og klumpete spilldings jeg ikke vil ha under TVen min.

 

Egentlig lurer jeg på hvilke fjernkontroller man kan bruke til å styre en PC med Windows Media Center fullt ut. Altså uten behov for mus og tastatur.

Skrevet

Hvis du har bestemt deg for å gå for Windows MCE så er MCE fjernkontrollen å anbefale :)

 

Derimot..

 

Hvis ditt eneste mål er å få streamet video/audio fra en plass til en annen, så ville jeg kanskje gått for en ferdig boks som AppleTV eller DLink DSM-520.

 

-c-

Skrevet

AppleTV er jo en ubrukelig boks, til tross for at den har den fineste frontenden jeg har sett hittil.

 

DLink-boksen du nevnte skal jeg kikke på. :)

 

Forøvrig blir det XP med MediaPortal, det var et mye bedre alternativ.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...