Gå til innhold

Gode PC-høytalere for hybelbruk..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Skal flytte på hybel igjen nå til helga, og gidder ikke drasse med meg hele hjemmekinoanlegget. Tenkte rett og slett å kjøpe et par fine pc-høytalere, og ønsker råd fra dere på forumet. Skal kobles til laptop og brukes til musikk og film. Pen lyd er viktigere enn max lyd.

 

Har surfa litt, og sitter vel egentlig igjen med 3 kandidater:

 

Logitec Z-10

https://prisguiden.no/product.php?product_id=59311

 

Harman/Kardon SoundSticks II

https://prisguiden.no/product.php?product_id=18678

 

Bose Companion 2

https://prisguiden.no/product.php?product_id=68531

 

Jeg lener vel litt mot Harman/Kardon pakken, det er et merke jeg har sansen for og designet tiltaler meg. Hva mener folket? Er det noen høytalere jeg har oversett i cirka samme prisklasse?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har SoundSticks II selv og det er virkelig strålende høytalere for en hybel. Plenty med god lyd, god design, og ikke minst tar liten plass.

 

De andre har jo forøvrig ikke sub så det blir ikke helt samme klasse om du spør meg.

Skrevet (endret)

Hvis du allerede er oppe i den priskalssen og ikke har spesielt behov for surround, så ville jeg gått for Noen rimelige gulvstående og forsterker til rundt den prisen heller, mye bedre lyd.

 

Og en annen ting, så på linken til Z-3e, det settet går garantert ikke ned til 35Hz, pur bullshit.

Endret av Lefse
Skrevet

prisklasse 1350 cirka for de HK høytalerne. Får ikke mye fin lyd med vanlige gulvstående og forsterker til den prisen ass. Dessuten har jeg allrede gulvstående kvalitetshøytalere. og poenget med å kjøpe smått er at jeg har en liten hybel og enda mindre lyst til å drasse med meg noen digre høytalere.

 

Noen som vet noen butikker i Oslo som har de HK'ene på lager?

Skrevet

Ettersom høyttalerne skal kobles til laptop, ville jeg gått for Logitech Z-10. Integrerte lydkort i laptoper er ofte plaget av mye støy og susing, og mange velger derfor eksterne lydkort for å få bedre lydkvalitet.

 

Med Z-10 slipper du dette, da høyttalerne har innebygget lydprosessor som går utenom laptopen sin integrerte. Bare å installere drivere og koble til USB porten. Har denne selv, og er godt fornøyd med lyden!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...