Gå til innhold

Vista Ultimate 64-bit, hvilken brannmur?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå får jeg snart ny PC med Vista Ultimate 64-bit.

Jeg har tenkt å velge NOD32 som antivirus, det funker jo for Vista.

 

Men brannmur var det værre med. Sygate oppdateres ikke lenger pga. Symantec som har kjøpt dem opp. Og det står at ZoneAlarm og Outpost ikke er kompatible med Vista enda, pga. nyutvikla kjerne osv. Og det forstår jeg jo godt. Men skal jeg bare bruke Windows sin brannmur inntil da eller noe? Eller hva skal jeg gjøre?

Videoannonse
Annonse
Gjest medlem-105082
Skrevet

Tenker ikke bare på Pro.

 

Hvis du ser på linken, så får du alle versjoner til Vista. Alt fra Pro, til antiviruset til gratis versjonen av brannmuren.

 

Et spyware program er godt og ha, så da kan du bestemme selv hvilket. Ad-Aware fungerer vel greit til de fleste brukere.

Skrevet

Nei, ZoneAlarm Pro og ZoneAlarm Anti-Spyware er enda ikke for Vista. Og jeg skal bare ha brannmur, så da må jeg ha enten ZoneAlarm eller ZoneAlarm Pro. Og siden Pro ikke er til Vista enda, må det vel bli gratisversjonen da.

Gjest medlem-105082
Skrevet (endret)

Da må det blir gratisversjonen, ja.

Endret av medlem-105082
Gjest medlem-105082
Skrevet

Den er ganske god. En av de beste gratis alternativene. Fungerer ypperlig til brukere.

  • 3 uker senere...
Skrevet

Menn er det egentlig godt nok med Vista sin? Skal kjøre NOD32 også har jo Vista en innebygs brannmur. I tillegg skal jeg ha en Linksys WRT54GL router. Forstår det som at også routere fungerer som brannmurer?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...