newman221 Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Hei Har lagt merke til en rar ting på min LG T1express dual bærbare pc.. Musepekeren/markøren beveger seg av seg selv.. Kun noen ørsmå tidels millimeter av gangen. men ikke hele tiden, bare av og til.. Den klarer kanskje å bevege seg over en bokstav iløpet av et minutt. så ikke den helt store bevegelsen.. dette fører til at skjermbeskytter ikke aktiverer seg.. noen andre som har opplevd samme ting? Og isåfall, mulig å bli kvitt "problemet"
ventle Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 dette er ett kjent problem med optiske mus av gamle/billigere modeller, dersom du bruker en slik (såkalt 'pekerkravling'), og kan oppstå når underlaget ikke er helt ensfarget/jevnt. Nyere/mer påkostede optiske mus og lasermus er mindre eller ikke plaget med dette.
wo0ly Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Skjer med meg på min IBm og, IBM-ene har jo sånn liten snerten knapp midt på tastaturet man kan bruke istedenfor touchpad etc., så med meg så er det at den ikke glir helt tilbake til nøytral posisjon hele tiden. Men da beveger pekeren seg mye fortere enn du beskriver, så jeg tror ikke det er samme problemet.
newman221 Skrevet 26. juli 2007 Forfatter Skrevet 26. juli 2007 ingen mus koblet til, kun sånn peke-plate..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå