Bendorama Skrevet 30. juni 2007 Skrevet 30. juni 2007 (endret) Hei. Går det ikke an å se bilder i RAW uten å behandle? Akkurat kommet hjem fra ferie og ser ikke frem til å måtte behandle alle 300++ bildene i RAW i photoshop før jeg kan se dem. så finnes det noe program til å se bilder på vanlig "Fremviser" på pc uten å måtte redigere om til annet format? Takk BTW: Har nikon D40 og Microsoft Vista, vist det skulle ha noe å si. Endret 30. juni 2007 av NadaX7
Roskov Skrevet 30. juni 2007 Skrevet 30. juni 2007 Adobe Bridge følger vel med Photoshop gjør det ikke?
Thunderhead Skrevet 30. juni 2007 Skrevet 30. juni 2007 Jeg bruker Microsoft RAW Image Thumbnailer and Viewer for XP. Har satt den slik at den aktiveres bare for RAW, da den er tregere enn image and fax viewer (er det ikke det den heter?) Da får man også se RAW i thumbnails.
Øyvind L Skrevet 30. juni 2007 Skrevet 30. juni 2007 Jeg bruker Microsoft RAW Image Thumbnailer and Viewer for XP. Har satt den slik at den aktiveres bare for RAW, da den er tregere enn image and fax viewer (er det ikke det den heter?) Da får man også se RAW i thumbnails. 8973889[/snapback] Den fungerer vel ikke på Vista ? Et program som imidlertid fungerer veldig godt er FastStone Image Viewer. Dette er gratis og bra.
Thunderhead Skrevet 30. juni 2007 Skrevet 30. juni 2007 (endret) Jeg bruker Microsoft RAW Image Thumbnailer and Viewer for XP. Har satt den slik at den aktiveres bare for RAW, da den er tregere enn image and fax viewer (er det ikke det den heter?) Da får man også se RAW i thumbnails. 8973889[/snapback] Den fungerer vel ikke på Vista ? Et program som imidlertid fungerer veldig godt er FastStone Image Viewer. Dette er gratis og bra. 8973940[/snapback] Ops... Ser ut til at det er mulighet i Vista her: https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=776446 Eller man kan kopiere ut jpg-fila som ligger skjult i RAW-fila og se på jpg i stedet for de tunge RAW-bildene. https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=771233 Endret 30. juni 2007 av Oceanborn
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå