Gå til innhold

Kreve administratorpassord som bruker?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer på om det er noen muligheter i XP for å bli bedt om administratorpassord hvis du er innlogga som bruker og skal installere programmer som krever administratorrettigheter? Pga. sikkerhetshensyn er det heller lite aktuelt å surfe rundt som administrator, og jeg har hørt at dette er mulig, selv om jeg ikke klarer å finne ut hvor. Hadde satt pris på om noen hadde kunnet komme med svar på dette.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det jeg pleier å gjøre, er å bruke NTFS på alle partisjoner og harddisker, og sørge for at kun System og Administrator brukerne har tilgang til C:\Windows

Deretter lager du brukere med User rettigheter istedet for Administrator.

 

Da vil det bli slik at du må ha administrator passordet for å installere programmer, og det er ikke mulig for noen programmer som du ikke starter som administrator å legge inn filer i C:\Windows.

Skrevet (endret)

hvis du høyreklikker + shift på et program, så trykker du "kjør som administrator. dette kan gjøre hvis du er vanlig bruker.

 

edit: litt for treig der...

Endret av killerboy85

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...