ozzo Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 Når jeg fikk ny maskin med skjermkort ATI Radeon x1900 xt, får jeg merkelig grafikk i enkelte spill. Det er som om det kommer streker ut av vegger. Dette er kjempe irriterende. Jeg har reinstallert driveren flere ganger uten at dette fungerte. Lurer på om dette er en driver feil eller en HW feil? Kunne vært fint om andre har hatt dette problemet kunne skrevet hva de gjorde for å løse feilen. Lagt ved 2 screenshots
amdorintel Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 ER vel det kjente navnet "artifacts" eller hvordan det staves Sjekk tempen på kortet.
JVRG Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 Jeg vil gjette på at den typen feil kommer av for varmt minnet på skjermkortet. Har du overklokket det eller noen andre komponenter?
ozzo Skrevet 28. april 2007 Forfatter Skrevet 28. april 2007 Jeg vil gjette på at den typen feil kommer av for varmt minnet på skjermkortet. Har du overklokket det eller noen andre komponenter? 8492812[/snapback] Skjermkortet er ikke overklokket, det er heller ikke noe annet i maskinen. Det som skjer innimellom er at maskinen lager en lyd som høres ut som om den slår seg av. Skjermen blir da svart. Men man må slå maskinen fysisk av med å trykke på Power knappen.
amdorintel Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 (endret) Som tidligere sakt så må du sjekke tempen på kortet..kan vere noe feil med det som gjør at det blir høy temp og da kommer artifacts. EDIT: http://www.techpowerup.com/atitool/ Endret 28. april 2007 av amdorintel
ozzo Skrevet 28. april 2007 Forfatter Skrevet 28. april 2007 Som tidligere sakt så må du sjekke tempen på kortet..kan vere noe feil med det som gjør at det blir høy temp og da kommer artifacts. EDIT: http://www.techpowerup.com/atitool/ 8492872[/snapback] Ser ut som kortet har 58 grader før test, når jeg kjører scan for artifacts, maskinen hang seg etter 3 minutter, og 79 grader. men er dette en hw feil, eller er det noe som jeg kan ordne selv?
nabbskall Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 De "strekene" er artifacts. Enten så er skjermkortet for varmt, eller så holder det på å bli defekt.
Anorshan Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 Jeg hadde helt det samma problemet. Du må bytte ut skjermkortet. Så skal nok alt gå bra. Det er en hvit strek som går tvers gjennom. Ikke bli redd. Hvis du har et annet skjermkort så prøver du det med den. Hvis det fortsatt ikke funker, så vet jeg ikke. PS: Sjekk tempen i maskinen. Det kan også være problemet
Amento Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 Skjermkortet som er problemet ja. En kamerat hadde det samme problemet*10
RRhoads Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 skjekk for støv på skjermkortet, spesielt på kjøleribbene
ozzo Skrevet 29. april 2007 Forfatter Skrevet 29. april 2007 (endret) Jeg hadde helt det samma problemet. Du må bytte ut skjermkortet. Så skal nok alt gå bra. Det er en hvit strek som går tvers gjennom. Ikke bli redd. Hvis du har et annet skjermkort så prøver du det med den. Hvis det fortsatt ikke funker, så vet jeg ikke. PS: Sjekk tempen i maskinen. Det kan også være problemet 8494478[/snapback] Det har vært slik som dette helt siden jeg kjøpte maskinen, bare det at nå er det blitt verre. Nå er det begynnt å flimre på skjermen... flaks jeg ikke har eplepsi... da hadde maskinen konket meg.... Men det gjelder bare i spill.... Endret 29. april 2007 av ozzo
TMMProd Skrevet 20. juli 2007 Skrevet 20. juli 2007 Jeg hadde helt det samma problemet. Du må bytte ut skjermkortet. Så skal nok alt gå bra. Det er en hvit strek som går tvers gjennom. Ikke bli redd. Hvis du har et annet skjermkort så prøver du det med den. Hvis det fortsatt ikke funker, så vet jeg ikke. PS: Sjekk tempen i maskinen. Det kan også være problemet 8494478[/snapback] Det har vært slik som dette helt siden jeg kjøpte maskinen, bare det at nå er det blitt verre. Nå er det begynnt å flimre på skjermen... flaks jeg ikke har eplepsi... da hadde maskinen konket meg.... Men det gjelder bare i spill.... 8497116[/snapback] Jeg har samme problem. (X1900 GT). Var sånn som beskrevet ovenfor, men nå kan jeg ikke spille mer enn maks noen minutter, før skjermen slår seg av, og maskina henger seg. Men lyden fortsetter faktisk å spille! Det er da merkelig at man designer sånne små kjørere til noe som blir steikvarmt! Etter jeg klarte å spille før, og rett etter artifakts'a kom, var kortet så varmt at jeg klarte ikke å ta på det engang! Tror det var oppi 80-85 grader!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå