Zeer Skrevet 25. desember 2001 Skrevet 25. desember 2001 Lurer bare på hva som fungerer best. Har satt sammen pc`n men lurer på hvordan jeg skal montere cpu-vifta. Akkurat nå har jeg bare testet maskinen for å se om den fungerer og da ligger tempen på 40-41 grader. (Jeg har sideplaten av så det er ikke så mye gjennomstrømning) Nå blåser viften inn på kjøleribba som foresten er en Thermalright SK6. På forhånd takk God Jul :smile:
skybiz Skrevet 25. desember 2001 Skrevet 25. desember 2001 for alt så eg veit, so hørest allt bra ut :smile:
MailMan13 Skrevet 25. desember 2001 Skrevet 25. desember 2001 Det finner du bare ut ved å prøve deg frem, ikke alle vifter liker å blåse mot for stort trykk, da kan det være bedre å la den suge. En runde teip rundt toppen av kjøleren vil hindre luften i å unslippe før den har passert en større del av ribben, det funker best hvis viften suger (siden mottrykket blir større).
Ardie Skrevet 26. desember 2001 Skrevet 26. desember 2001 Hos de alle fleste kjøleribbene oppnår man størst effekt ved å blåse inn mot kjøleribben. Alpha sine ribber (8045) er untaket, her oppnår man best kjøle effekt ved å suge fra kjøleribben.
SAA Skrevet 26. desember 2001 Skrevet 26. desember 2001 Ardie: Gjelder dette for 6035 også? (Dvs at det er best å suge lufta vekk fra ribba)
Idiss Skrevet 26. desember 2001 Skrevet 26. desember 2001 SK6 ribba er laget får å bli blåst på, så du oppnår sikkert beest resultat med de:
Hondaen Skrevet 26. desember 2001 Skrevet 26. desember 2001 Quote: On 2001-12-25 23:31, Zeer skrev:Lurer bare på hva som fungerer best. Har satt sammen pc`n men lurer på hvordan jeg skal montere cpu-vifta.Akkurat nå har jeg bare testet maskinen for å se om den fungerer og da ligger tempen på 40-41 grader.(Jeg har sideplaten av så det er ikke så mye gjennomstrømning) Nå blåser viften inn på kjøleribba som foresten er en Thermalright SK6. På forhånd takkGod Jul :smile: Ifølge PAPST så anbefaler de at viften trekker kald luft, da vil levetiden på viften øke.. ;=) [ Denne Melding var redigert av: Hondaen på 2001-12-26 15:13 ]
Ardie Skrevet 26. desember 2001 Skrevet 26. desember 2001 Quote: On 2001-12-26 12:33, SAA skrev:Ardie: Gjelder dette for 6035 også? (Dvs at det er best å suge lufta vekk fra ribba) Jeg mener å huske å lese et eller annet sted at Alpha hadde designet sine ribber slik at suge luft ut fra ribben var mest effektiv. Om det gjelder også 6035 er jeg ikke sikker, men du kan prøve frem. :smile:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå