PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 (endret) Hei! EG sitter her og skal montere en Scythe Revision B Plus Cpu kjøler på min nye E6600, men leser i bruksanvisningen at man skal ta på kjølepasta, er dette et must?? for kjølepasta har eg ikkje kjøpt Det ligger en liten pose med en helt kvit væske i i pakken som fulgte med, på pakken står det "Heat Sink Silicone Compund" er dette kjølepasta? For den væsken ser helt ut som lim... Endret 3. april 2007 av PanzerLoco
PatSharpX Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Hvis du ikke har kjølepasta blir CPUen grilla, så det er must ja. Det hvite er nok kjølepasta ja. Da er det bare å ta en liten dæsj av den på cpuen. Ikke for mye fordi da leder det dårlig.
DemoniZer Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Hei! EG sitter her og skal montere en Scythe Revision B Plus Cpu kjøler på min nye E6600, men leser i bruksanvisningen at man skal ta på kjølepasta, er dette et must?? for kjølepasta har eg ikkje kjøpt Det ligger en liten pose med en helt kvit væske i i pakken som fulgte med, på pakken står det "Heat Sink Silicone Compund" er dette kjølepasta? For den væsken ser helt ut som lim... 8299643[/snapback] Det er kjølepasta, og den ville jeg brukt om jeg var deg Med mindre du ønsker å bruke CPU'en din som stekeplate
-Shark- Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Ja det er noe kjølepasta som medfølger. Must å ha på dette. For all del.
DemoniZer Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Oki takker for hjelpen! 8299694[/snapback] Bare hyggelig det
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 Nå har eg satt sammen alle delane og dataen funker fint men problemet er at ingenting kommer opp på skjermen! Det er akkurat som om skjermen liksom ikkje er kobla i dataen i det heile tatt Skjermkortet er satt i og har sjekket det mange ganger, men finner ingen åpenbare feil... vifta på skjermkortet går som normalt... Noen som har peiling?
dedeee Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Nå har eg satt sammen alle delane og dataen funker fint men problemet er at ingenting kommer opp på skjermen! Det er akkurat som om skjermen liksom ikkje er kobla i dataen i det heile tatt Skjermkortet er satt i og har sjekket det mange ganger, men finner ingen åpenbare feil... vifta på skjermkortet går som normalt... Noen som har peiling? 8300942[/snapback] Du har passet på å sette inn 6-pins strømkontakt i skjermkortet hvis dette er nødvendig, passe på at kabelen sitter godt inn i skjermen også og at du bruker riktig utgang (for kort med f.eks 2 DVI utganger) på skjermkortet?
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 Det er ingen plass å sette strømkontakt i skjermkortet, og kabelen sitter godt i begge ender (er DVI).... hadde kortet i den forrige pcen min, og der funket det utmerket seinast igår kveld
Glufsa Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 prøv å kjøre med kun en minnebrikke, fungerte for meg...
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 (endret) Prøvde å bytte ut begge ram brikkene til intet nytte Å kjøre en og en funket heller ikkje... Noen andre tips? any1? Endret 3. april 2007 av PanzerLoco
-Shark- Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 sjekk alle kontakter/kabler resett cmos en og en minnebrikke
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 Kabler og kontakter har eg gått over mange ganger, alt ser ut til å være som det skal...
Zaimmer Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Det kan ikke være en 4-pins kontakt som mangler? Rett ved CPUen.. mvh Zaimmer!
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 Det kan ikke være en 4-pins kontakt som mangler? Rett ved CPUen.. mvh Zaimmer! 8301485[/snapback] Ved siden av CPUen er det en 8 pins kontakt, var vell et slag cover eine halvdelen slik at det berre viste 4 pins, men eg har tatt d vekk og satt på en 8 pins ledning... Kan det være problmet? at eg må sett på en 4 pins istedefor 8eren?
Zaimmer Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 ja, det kan være en løsning. Hadde samme porblem på min PC, funka med 4 pinsen... mvh Zaimmer!
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 Testet no, 4 pinsen var til intet nytte den heller frykter at det kan være skjermkortet som er gåent, men skjønner ikkje korleis når det funket tidligere idag på gamle pcen
Ehrgeiz Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Hvor mye av kjølepastaen brukte du da du monterte kjøleren? Tok du på alt som var, eller påførte du i litt mer konservative mengder?
PanzerLoco Skrevet 3. april 2007 Forfatter Skrevet 3. april 2007 Hvor mye av kjølepastaen brukte du da du monterte kjøleren?Tok du på alt som var, eller påførte du i litt mer konservative mengder? 8301623[/snapback] Tok sikkert halvparten av det som var der, tørket litt med papir så det ble jevnt fordelt, men masse var det ikkje...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå