nAD Skrevet 14. mars 2007 Skrevet 14. mars 2007 Jeg kjøpte meg hdd sammen med Vista, så installerte jeg. Men nå får jeg ikke tilgang til de gamle bildene mine som ligger på xp hdd'en. Jeg kommer inn med og legge meg til i sikkerhets fanen, men det er litt kjedelig i lengden spesielt når jeg har ca. 5 Gb med bilder. Så finnes det en smart løsning til dette? Altså, jeg vil ha full tilgang til å flytte bildene fra den gamle C: partisjonen med Xp til min nye disk med Vista.
Gjest Slettet+9812398713 Skrevet 14. mars 2007 Skrevet 14. mars 2007 Kan du ikke legge deg til med tilgangerpå mappen og la disse propagere seg nedover (slik som i NT4/2k/XP)?
nAD Skrevet 15. mars 2007 Forfatter Skrevet 15. mars 2007 Jeg prøvde nå og gi meg full tilgang, lese, skrive etc .. Da kommer det bare opp mange bokser som det står ingen filtilgang .. Ajaj, litt irriterende dette ..
filthyhabits Skrevet 15. mars 2007 Skrevet 15. mars 2007 Jeg prøvde nå og gi meg full tilgang, lese, skrive etc .. Da kommer det bare opp mange bokser som det står ingen filtilgang .. Ajaj, litt irriterende dette .. 8160030[/snapback] Har du prøvd å overta eierskap på mappene/filene?
nAD Skrevet 15. mars 2007 Forfatter Skrevet 15. mars 2007 (endret) Ja det har jeg, men da må jeg sitte og overta eierskap for hver enkelt fil. Det blir litt tidkrevende med 3500-4000+ bilder. Nå prøvde jeg og slette alle som har tilgang til partisjonen, og legge til bare meg som er administrator. I den "avansert" boksen, får når jeg trykker ok, kommer det opp en boks som sier jeg ikke har tilgang, så må jeg sitte og trykke forsett en del ganger. Så lukker jeg vinduet, går innpå igjen. Så ligger bare jeg der som har tillatelse, men det skjer ikke på undermappene etc. Begynner og bli litt frustrerende .. Må bare legge til at jeg har på UAC Endret 15. mars 2007 av nAD
nAD Skrevet 15. mars 2007 Forfatter Skrevet 15. mars 2007 Da var problemet løst, ahah så dum jeg er .. http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;308421 må huske og lese fanene skikkeligt
filthyhabits Skrevet 17. mars 2007 Skrevet 17. mars 2007 Da var problemet løst, ahah så dum jeg er .. http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;308421 må huske og lese fanene skikkeligt 8162130[/snapback] Da var det eierskap ja...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå