Gå til innhold

Skjermoppløsning i Vista


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har et meget irriterende problem. Jeg får ikke satt skjermoppløsningen høyere enn 1024 x 748. Jeg har et Radeon 1800XT skjermkort, og en Samsung 930BF skjerm. Er det noen som har samme problemet? Eller noen som har hørt om en løsning?

 

Takk på forskudd

 

-Erik

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Siste drivere lansert var 21. februar, og de driverne jeg installerte var 22. februar, så jeg vil tro jeg har de siste. Har forøvrig de offisielle driverne.

Skrevet

Prøv å legg inn PNP skjerm/syncmaster 930bf driveren på nytt. Bare slett de i device manager... Hvis den ikke stemmer så veit ikke windows hvor mye oppløsning skjermen klarer og dermed får man 1024 som høyeste.

Skrevet
Nå slettet jeg de begge, hvordan legger jeg de inn igjen?

 

Takk for svar btw

8138687[/snapback]

 

Prøv å legg inn skjerm driveren på nytt. Vista skal finne skjermen automatisk da.

Skrevet

Har du skjermkort med både VGA, og DVI? Og bruker dual-screen? I så fall, plugg ut secondary-skjermen fra skjermkortet, og boot opp singelscreen, så Vista er sikker på hva som er primary-screen.

Kan hende at oppløsningsproblemet ditt ligger i at Vista tror det er secondary-screen du stiller på.

 

Jeg sleit med samme problem da jeg installerte Vista, og det fikset seg, da jeg plugget ut secondary-screen, slik at Vista kun kunne sende signaler til en skjerm, og satte den til primary. Så plugget jeg tilbake secondary-screen mens maskinen sto på, og alt fungerte som det skulle. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...