terjel Skrevet 27. februar 2007 Skrevet 27. februar 2007 Jeg er iferd med å bestille meg en 40' LCD TV, har forstått det slik at disse tv'ene er veldig sensitive for gode signaler, enten det er digitale eller analoge. Fra DVD spiller blir det HDMI, såvidt jeg vet er dette den beste løsningen. Hva med signalkabelen fra anntenneuttaket i veggen? finnes det bra løsninger her? Jeg er avhengig av en kabel som er 8-10 meter, har det noen betydning for signalet/TV-forholdene? Kom gjerne med tips om hvilke antennekabler som er å anbefalle. På forhånd takk
JC81 Skrevet 28. februar 2007 Skrevet 28. februar 2007 Selv har jeg nok i underkant av 10 meter jeg også fra antenneuttak til TV. Bruker 2 stk antennekabler fra Monster (koblet sammen en 6 meter og 4 meter). Har digital-tv fra GET og signalstyrken inn til boksen ligger på rundt 94% mens kvaliteten er på mellom 99-100%. Har ikke prøvd andre kabler enn de fra Monster så jeg vet ikke om det egentlig har noe å si. Men jeg er i alle fall fornøyd med de jeg bruker i dag.
terjel Skrevet 28. februar 2007 Forfatter Skrevet 28. februar 2007 Takk for svar! Egentlig trodde jeg å skjøte kabler ville forringe signalene veldig, men da ser det jo ut til at dette fungerer bra. Monster er jo bra kvalitet, men jeg utelukket de ettersom den lengste de har er 8 meter. Har sett på denne som et alterntiv på 10 meter: http://www.netonnet.no/Product/Product.aspx?Iid=112294
JC81 Skrevet 1. mars 2007 Skrevet 1. mars 2007 Sikkert brukbar den også. Men jeg har som sagt kun erfaring med kablene fra Monster. Skulle også tro at det ville svekke signalkvaliteten vesentlig ved å skjøte to kabler, men det gir faktisk ingen merkbare forskjeller. Gikk i alle fall greit for min del å skjøte en 6 meter og 4 meter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå