stekre Skrevet 16. februar 2007 Skrevet 16. februar 2007 Finnes det noen gode alternativer til standard pc lyddempingsplater? Ser det f.eks. selger noe på biltema, noen som vet hvordan det er i forhold til lyddemping beregnet for pc? http://www.biltema.no/products/product.asp?iItemId=83277
foffle Skrevet 16. februar 2007 Skrevet 16. februar 2007 Dropp glavaen! Skummelt!! Masse støv og drit
S.M. Skrevet 16. februar 2007 Skrevet 16. februar 2007 Dropp glavaen! Skummelt!! Masse støv og drit 7956033[/snapback] Dem er lagt av skumgummi. blir ikke støv av slikt.. Tror dem er ypperlige til dette. byggskum i sprekker en ikke kommer til
foffle Skrevet 16. februar 2007 Skrevet 16. februar 2007 Dropp glavaen! Skummelt!! Masse støv og drit 7956033[/snapback] Dem er lagt av skumgummi. blir ikke støv av slikt.. Tror dem er ypperlige til dette. byggskum i sprekker en ikke kommer til 7956076[/snapback] Hehe. Ser det nå...
stekre Skrevet 17. februar 2007 Forfatter Skrevet 17. februar 2007 (endret) Noen som har andre alternativer til støydemping? Endret 17. februar 2007 av stekre
blikkbert Skrevet 18. februar 2007 Skrevet 18. februar 2007 (endret) slettet Endret 19. juli 2009 av blikkbert
enkasasa Skrevet 25. februar 2007 Skrevet 25. februar 2007 Hva med denne... Jeg vurderer å bruke den i mitt nye kabinett. 7973725[/snapback] blir ikke de mattene der litt vel tykke? 3cm! det er ganske mye! vil ikke dette skape mye mer varme!
blikkbert Skrevet 25. februar 2007 Skrevet 25. februar 2007 (endret) slettet Endret 19. juli 2009 av blikkbert
pessimisten Skrevet 25. februar 2007 Skrevet 25. februar 2007 Kommer også litt ann på størrelsen på kassa. Om det er plass til 3 cm. De har et veldig godt tilbud på Microplex
teq Skrevet 2. mars 2007 Skrevet 2. mars 2007 Finnes det noen gode alternativer til standard pc lyddempingsplater?Ser det f.eks. selger noe på biltema, noen som vet hvordan det er i forhold til lyddemping beregnet for pc? http://www.biltema.no/products/product.asp?iItemId=83277 7955774[/snapback] Disse platene fungerer ypperlig til formålet, har brukt disse de siste gangene jeg har bygd kabinett, ligger faktisk ei hjemme nå som er på vei inn i mitt nye Lian Li-kabinett. Du bør rive av den tynne aluminiumsfolien som dekker overflaten av plata for å få best mulig effekt. Er litt fomlete, men når du får taket på det så går det greit. Hvis du har flater du vil dempe for vibrasjonsstøy i tillegg bør du vurdere å klistre på asfaltmatter først før du setter på skumgummiplata, da slår du to fluer i en smekk. Asfaltmatter selges dessverre ikke på Biltema lenger, men en tur til Mekonomen eller ei anna bilrekvisitasjappe for å skaffe slikt er nok ikke dumt.
bonne Skrevet 5. mars 2007 Skrevet 5. mars 2007 http://www.mamut.com/controls/shop/shops/4...ubgid=49&gid=47
Hellemyr Skrevet 5. mars 2007 Skrevet 5. mars 2007 Asfaltmatter er jo blytunge da... Tror de mattene man får på microplex er mere enn gode nok til å dempe den lille lyden som kommer fra en pc.
baronKanon Skrevet 6. mars 2007 Skrevet 6. mars 2007 Jeg har testet forskjellige asfaltmatter, og det er faktisk stor forskjell. Men så skal det sies at det er forskjell på kabinetter også. De billigere kabinettene har ofte tynnere plater og vil da også skrangle mer. Derfor lønner det seg helt klart med tykke asfaltplater på billige kabinetter. Da forplanter ikke vibrasjoner fra disker, vifter, strømforsyning og evt. vannpumpe seg så godt i kabinettet og lager bråk. Jeg for min del har godt over fra å bruke støydempingsplater til åpent kabinett med vibrasjonsdemping istedet.
Daniel Hovden Skrevet 23. mars 2007 Skrevet 23. mars 2007 http://www.biltema.no/products/product.asp...4&iItemId=87657
andylove Skrevet 21. april 2007 Skrevet 21. april 2007 Jeg har prøvd begge deler: -tykke asfalt plater m/skumgummi. -Biltema skumgummi plater begge fungerer veldig bra. Fordelen med asfalt platene er at det kanskje blir enda mer stille, men de koster tilgjengjeld veldig mye mer enn platene du får på Biltema til 40,- Begge typer plater krever planlegging før du monterer disse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå