RedRocK Skrevet 21. januar 2007 Skrevet 21. januar 2007 Hallo. Jeg har kikket på nettsidene til flere firmaer som lager og selger websider, logoer ol. men det jeg ser er at prisen aldri står der? Så hva koster egentlig en webside, logo ol. fra et firma som lever av dette? Jeg er på jakt etter ca. priser.
Crewer Skrevet 21. januar 2007 Skrevet 21. januar 2007 Hallo.Jeg har kikket på nettsidene til flere firmaer som lager og selger websider, logoer ol. men det jeg ser er at prisen aldri står der? Så hva koster egentlig en webside, logo ol. fra et firma som lever av dette? Jeg er på jakt etter ca. priser. 7771632[/snapback] Grunnen til at prisene ikke ligger ute er nok fordi de må vite hvor "vanskelig" jobb det er. Skal de kun designe(i så fall, hva slags design? Eget design for hver side?), gjøre css'en? Kode i tillegg? Mange faktorer som spiller inn. Om du er interessert i å finne priser, så foreslår jeg at du sender mail.
Vindstille Skrevet 21. januar 2007 Skrevet 21. januar 2007 Vis du skal ha noen til å lage en side for deg bør du ikke gå etter proffesjonelle. De har ofte en timepris på nesten 500 kr. Så med html, css osv. kan prisen fort bli noen parr (ti)tusen.
Stian Jacobsen Skrevet 21. januar 2007 Skrevet 21. januar 2007 Mitt firma tar 450 kr. pr. påbegynte time med en minimums fakturerning på 3500kr for grafiske oppdrag (webside design, logoer, bannere, reklame for web og print) dette inkluderer også koding av html og css. Har du derimot et ferdig design i photoshop så tar vi tar 350 kr. pr. påbegynte time med programmering og koding (HTML, CSS, PHP etc..) ingen minimums fakturering. Ønsker du mer info, PM meg.. Ønsker ikke å bruke forumet til å promotere bedriften min
nomore Skrevet 21. januar 2007 Skrevet 21. januar 2007 Vis du skal ha noen til å lage en side for deg bør du ikke gå etter proffesjonelle. De har ofte en timepris på nesten 500 kr. Så med html, css osv. kan prisen fort bli noen parr (ti)tusen. 7771810[/snapback] Hvorfor ikke dersom man er på jakt etter et pent/proft resultat? No offence til dere som driver på hobbybasis, dere kan også lage design og logo som kan være vel så bra. Men en kan ikke fraråde de som har dette som yrke av den grunn. Det finnes uttallige årsaker og faktorer som forsvarer timelønna.
Vindstille Skrevet 21. januar 2007 Skrevet 21. januar 2007 Beklager. Glemte å legge til; Vis du er på jakt etter noen som kan lage en personlig side for deg, eller en side for en liten bedrift..."
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå