ZoRaC Skrevet 27. november 2002 Skrevet 27. november 2002 Sikkert latterlig enkelt, men hvordan kan jeg deaktivere beskjeden om at det finnes oppdateringer? Har Win98 og IE 6.0.
Onkel Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 Prøv FreshUI: http://www.freshdevices.com En slags windows tweaker, der har de den funksjonen.
cyberpet Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 Kanskje deilig å slippe denne beskjeden, men installer oppdateringer en gang i blant allikevel.. alt for mange undervurderer disse.. etter min erfaring retter de opp en masser av bugs og gjør systemet langt mer stabilt!
ZoRaC Skrevet 28. november 2002 Forfatter Skrevet 28. november 2002 Quote: Kanskje deilig å slippe denne beskjeden, men installer oppdateringer en gang i blant allikevel.. alt for mange undervurderer disse.. etter min erfaring retter de opp en masser av bugs og gjør systemet langt mer stabilt! Det er på PC'en til onkelen min og han irriterer seg over alle slike meldinger. Er bedre at jeg er innom en gang i blant og oppdaterer det som er... :smile: Quote: Prøv FreshUI: http://www.freshdevices.com En slags windows tweaker, der har de den funksjonen. Finnes det ikke et sted i Windows man kan slå av det? Liker ikke sånn 3.-parts programvare... :razz:
slowcooler Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 Det kan du hvis du bruker msconfig. Se etter tjenester, og ta vekk det som har med det å gjøre. Kjør/msconfig.
Ghosterix Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 Det er eget ikon i kontroll panel hvor du åpner et lite vindu. Der kan du sette innstillingene for win update. Bl.a om det skal disables
arcade Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 Hei! Når du får det blinkende ikonet ved siden av klokken om at det er kommet oppdateringer, så dobbelklikker du på dette og trykker på "instillinger" nede til venstre. Her kan du krysse vekk at maskinen skal søke automatisk etter nye oppdateringer. Du kan evt. gå inn i "Automatiske oppdateringer" på kontrollpanelet og gjøre det samme der. Ikke alltid dette fungerer, Microsoft har satt en eller annen slags lås på dette, så du må være tålmodig og gå forsiktig frem. Ellers er eneste alternativ ett Tweak program. Arcade
bertie Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 har ALDRI fått sånn automatisk oppdatering etter at jeg skrudde det av. Ingen andre jeg har skrudd det av hos heller etter hva jeg har hørt(er borti et par som får hetta hvis ikke alt er 100% slik dem er vant til). På automatiske oppdateringer kan man skru av alle oppdateringer som sagt tidligere. Skal ikke komme igjen da... bertie
DevianX Skrevet 28. november 2002 Skrevet 28. november 2002 gode svar folkens. jeg har fulgt de tipsene dere har kommet. og dette løste alle mine problemer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå