grrcarl Skrevet 14. januar 2007 Skrevet 14. januar 2007 (endret) Hei, Har hatt 360 siden oktober i fjor, og den trådløse kontrolleren som fulgte med har fungert feilfritt siden da. Men plutselig i dag sluttet den å synce med 360'n. Så på en DVD, bruker media remote'n til det, og da jeg gikk tilbake til dashboardet og prøvde å skru på/synce kontrolleren (ved å holde inne guide-knappen), begynte alle fire lysene på kontrolleren å blinke. Og slik har den vært/er den siden. Hva i planeten er det som skjer? Har tatt inn og ut batteriene (play and charge kit), skrudd av og på xboxen, til ingen nytte. Dersom xboxen og kontrolleren er avslått, kan jeg skru den på med xbox guide knappen, men etter det bare blinker alle fire lysene på kontrolleren samtidig (ikke vekselvis, som den gjør når det er dårlig batteri). Har selvfølgelig forsøkt å synce med sync-knappen på xboxen og kontrolleren, men de finner hverandre ikke (virker det som). Media remote'n fungerer fremdeles. Noen som har vært borti problemet, eller har hørt om det? Må jeg kjøpe ny kontroller? I så fall, faller dette under garantien? Har ingen annen kontroller å teste med foreløpig, dessverre. Mulig jeg kan skaffe det. Hva sier folket? Endret 14. januar 2007 av websheriff
XtaZ Skrevet 14. januar 2007 Skrevet 14. januar 2007 Har du prøvd å holde inne sync knappen både på Xboxen og kontrolleren samtidig noen sekunder? Hender min også er vrang med å synkronisere skikkelig å da gjør jeg det. Fungerer som regel med en gang
grrcarl Skrevet 14. januar 2007 Forfatter Skrevet 14. januar 2007 Ja, det har jeg forsøkt. Ingen fremgang :S Det som skjer når jeg prøver å synce, er at lysene på xboxen spinner, lysene på kontrolleren spinner, og så blinker alle lysene på både xboxen og kontrolleren, som om de "finner hverandre". Deretter slutter lysene på xboxen å lyse, og lysene på kontrolleren fortsetter å blinke (alle fire blinker samtidig). Slik står kontrolleren og blinker "evig", til jeg tar ut batteriene, eller skrur xboxen av.
XtaZ Skrevet 14. januar 2007 Skrevet 14. januar 2007 Hmm. det var rart. Har du selv eller kjenner du noen du kan låne en annen 360 kontroller av? Hvis du prøver å koble til en annen kontroller og det fortsatt ikke vil virke så er det nok Xboxen det er noe feil med. Men hvis kontrolleren din har ramlet i gulvet noen ganger så er det nok senderen i den som har blitt skadet.
grrcarl Skrevet 15. januar 2007 Forfatter Skrevet 15. januar 2007 Er mulig det er senderen i kontrolleren som er skadet. Skal prøve med en annen kontroller. Den har ikke ramlet i gulvet. Det som var så rart, var at jeg spilte litt med den, så så jeg litt på en DVD med media remote'n (fikk HDTV i helga, skulle teste litt ), og når jeg så avsluttet DVD-avspillinga (med guide-knapp+Y) og skulle synce kontrolleren var den "død". Altså den bare blinker. Har prøvd med både battery-packen (play and charge kit) og good ol' IKEA batteriene (beste batterilevetid vs. pris ever ). Ugg. Håper det er kontrolleren og ikke konsollen, har lest mange skrekkhistorier her om folk som venter i år og dag på ny maskin. Om noen har erfart det samme problemet med den trådløse kontrolleren, må de gjerne komme med input her! Takk for svar XtaZ
XtaZ Skrevet 15. januar 2007 Skrevet 15. januar 2007 Ja får håpe det bare er kontrolleren som er ødelagt da å ikke Xboxen din for kontrolleren kan du bare ta med på butikken å bytte i ny hvis du har garanti. så lett er det desverre ikke med Xboxen men men. Lykke til iallefall
RRhoads Skrevet 15. januar 2007 Skrevet 15. januar 2007 Hadde dette problemet med det trådløse rattet. Jeg fikk byttet det.
lonnj89 Skrevet 15. januar 2007 Skrevet 15. januar 2007 (endret) Edit: Du hadde allerde prøvd det jeg la inn forslag om Endret 15. januar 2007 av mX
grrcarl Skrevet 15. januar 2007 Forfatter Skrevet 15. januar 2007 Var og prøvde kontrolleren på Elkjøp, og det var samme problemet med den 360'n de prøvde den med der.. Så jeg skulle få byttet den, så snart de får inn nye.
Claus3000 Skrevet 25. januar 2007 Skrevet 25. januar 2007 Ahh... Shit! Skjedde akkurat det samme her hos meg nå. Fikk først ring of death. Slo da av og på maskinen, men kontrolleren vil ikke synce. Pokker... Får ringe support i morgen da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå