Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Problemer etter bensinfilter bytte.


dim3

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg har en 1992 Saab 900 2.1i 16V. Bytta nettopp bensin filter på den men etter at den jobben var gjort ville den ikke starte.

 

tenkte kanskje det var en del luft i systemet siden det var blitt tømt. men har holdt på lenge nå og den starter fortsatt ikke. prøvd å taue den igang men det hjalp heller ikke. har prøvd å lufte innsprøytinga men 0 respons. den starter en gang i blandt men dør ganske fort. hvis den starter og jeg gir gass dør den med en gang.

 

Hva kan være problemet? setter VELDIG pris på raske svar. litt rar dag å håpe på det men:P holdt på siden kl 11 i dag:P

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kommer det fram bensin? Hører du pumpa går? Sjekka at det er gnist? Kanskje bilen din har en form for sikkerhetsbryter til bensinpumpa som har slått ut?

Skrevet (endret)

Det kommer bensin når jeg lufter. pumpa går.. det kommer bensin på alle stedene i innsprøytinga. ;( og det er gnist. den starter en gang i blandt men dør nesten med en gang igjen

Endret av dim3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...