Anterialis Skrevet 7. november 2006 Skrevet 7. november 2006 Når jeg feks lager et nytt layer, og bruker painttool til å tegne noe, så vil jeg bruke bucket toolen til å farge det jeg har laget, så står det at "layeret ikke er direct editable". Jeg er veldig ny i PS, og har sett denne meldingen flere ganger. Hva er grunnen? Og må jeg bare h.klikke på layeret og rasterize det ? På forhånd takk =)
riktig Skrevet 8. november 2006 Skrevet 8. november 2006 Tekst og vektorgrafikk kan ikke redigeres direkte, som f.eks. å kjøre et filter på det, eller male på det. Da må det konverteres til "fysiske pixler" (noe rasterize gjør), og man kan gjøre alt med det, akkurat som med et foto. Ulempen er da at man ikke lenger kan skalere det evig stort uten kvalitetstap. Skjønner ikke helt hva du mener med "painttool". Mener du pen tool?
Anterialis Skrevet 8. november 2006 Forfatter Skrevet 8. november 2006 ja :s tentke på to ting samtidig, da blir det feil :s hehe. Pentool skal det være. Takk for svaret =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå