Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Sikkermodus, Hvordan komme inn til det?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei..

Jeg har et lite problem, jeg har glemt passordet på min pc. Jeg vet at jeg må inn på sikkerhetsmodus og inn på Admidistrator for å endre dette.

Men så kommer det eg sliter med, det er å komme inn i sikkermodus..

Vist eg trykker F8 eller delete kommer eg bare inn i bios og det er vell ikke der jeg skal?

Men uansett er det bios passord beskyttet! :S

Ikke spør meg korfor men det er bare det.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vent til bios-postingen er ferdig. Deretter trykker du F8, og da vil en oppstartsmeny dukker opp, med blandt annet Sikkerhetsmodus. Lykke til.

Skrevet

Du trenger ikke starte i sikkermodus for å logge på som administrator. Når du skal velge bruker (velkomstmenyen) så trykker du bare CTRL-ALT+DELETE to ganger så får du det klassiske login-vinduet hvor du kan skrive administrator som brukernavn.

Skrevet

eller du kan bare boote opp maskinen, når windows starter opp så slår du av pc'n så starter du igjen, gjør det samme, og den tredje gangen for man vanligvis opp at windows ikke ble korrekt avsluttet osv.. da bare tar du på sikkermodus =) funker for meg =P

  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...