Gå til innhold

Sprakelyder fra sb extigy på evo n800c


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg har kjøpt meg et soundblaster extigy som jeg bruker sammen med min compaq evo n800c, men når jeg spiller av mp3'r kommer det irriterende sprakelyder fra høyttalerne. Dette skjer KUN når jeg spiller av mp3'r, ikke i spill eller ellers.

Jeg vet det ikke er høyttalerne det er noe galt med ettersom den samme lyden oppstår når jeg bruker hodetelefoner, og lydkortet fungerte helt utmerket når jeg testet det på en stasjonær maskin, så det jeg rett og slett lurer på er om det er andre som har liknende erfaringer, eventuelt en løsning på problemet?

 

 

[ Denne Melding var redigert av: nVIDIAsucks på 2002-10-30 19:16 ]

Videoannonse
Annonse
Skrevet

takk for svar.

 

Jeg har allerede prøvd ny drivere til alle tenkelige komponenter på både maskinen og til lydkortet uten hell :sad:

kx project støtter ikke extigy, så det vil ikke funke.

Skrevet

Det kan være en form for mp3 aksellerasjon i driveren som da bør deaktiveres. Du kan også prøve å senke hardware acceleration i dxdiag.

Skrevet

ok. jeg beklager :smile:

 

Jeg har prøvd å sette ned hardware acceleration i dxdiag som du sa, men det hjalp desverre ikke :sad:

 

På creative sine sider står det at sprakelydene kan komme av at det er får mange usb enheter i bruk, slik at extigy ikke får nok båndbredde, men i device manageren står det at extigy bare bruker 17% av den totale båndbredden på usb-porten og den holder seg på 17%. Finnes det noen måte å få kortet til å bruke mer båndbredde? :smile:

Skrevet

Jeg mener å huske at du har NEC usb2 kontrolleren. Har du windows xp bør du også legge inn service pack 1.

 

Det skal også være en funksjon samme sted der du ser hvor mye bandwith hver usb enhet bruker som gjør at du kan fjerne muligheten å fortelle om feil. Har sett flere tilfeller hvor det har hjulpet.

Skrevet

Takk skal du ha for at du gidder å hjelpe.

 

Det stemmer at jeg har nec usb2 kontroller.

 

Service pack1 har vært installert hele tiden og det hjalp ikke å krysse av for å ikke få feilmeldinger :sad:

Skrevet

Har ikke så veldig mange flere forslag, men har du prøvd å kjøre den alene på usb bussen?

 

Hvis du har et sånt mediabay ting (altså den greia bak skjermen) så bruker den usb bussen også.

 

Men hvis det bare er mp3 filer som knitrer bør det være noe annet med dekodingen enn andre lydfiler. Det var derfor jeg trodde at den kunne ha en eller annen hardware decoding. Hvis den har det bør det være en funksjon for å stoppe denne. Har ihvertfall sett det med forskjellige hercules kort.

Skrevet

har prøvd å kjøre den alene på usb bussen, men det hjalp ikke.

 

Jeg har prøvd å spille av litt flere lydformater, og det viser seg at det er all musikk som hakker/lager stygge lyder, men som sagt: det skjer ikke i spill.

Skrevet

Hmmm nei jeg vet ikke om noe mer du kan gjøre jeg, men vil anbefalle deg å prøve et par utenlandske forumer. Jeg er veldig glad i forumet til anandtech.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...