CrazyEagle Skrevet 6. september 2006 Skrevet 6. september 2006 (endret) Bildene forklarer hva jeg mener. På "Processes" står det at "System idle process" bruker 98% CPU på det første bildet. Maskina er ganske treig, har det noe med dette å gjøre? Og hvordan kan jeg fikse det? Takker for svar Edit: Bilder vil ikke opp Postes så fort som mulig Endret 6. september 2006 av CrazyEagle
efikkan Skrevet 6. september 2006 Skrevet 6. september 2006 Hei! Det er kanskje dårlige drivere. Forsøk med nye drivere til hovedkortet(brikkesettet). Sjekk også for virus og spyware. Hilsen, efikkan.
Garegaupa Skrevet 6. september 2006 Skrevet 6. september 2006 "System Idle Process" er vel det same som heiter "Ledig systemprosess" på norsk - altså ledig kapasitet på CPU. CPU-bruken din ligg med andre ord på rundt 2%, noko som er fullstendig normalt. Problemet ligg nok andre stadar! Eg trur rådet til efikkan er det beste å begynne med.
CrazyEagle Skrevet 7. september 2006 Forfatter Skrevet 7. september 2006 (endret) "System Idle Process" er vel det same som heiter "Ledig systemprosess" på norsk - altså ledig kapasitet på CPU. CPU-bruken din ligg med andre ord på rundt 2%, noko som er fullstendig normalt. Problemet ligg nok andre stadar! Eg trur rådet til efikkan er det beste å begynne med. 6817449[/snapback] Haha! Så dum jeg er :!: Ble skikkelig nervøs og sånt. Hehe, takk for svar Effikan og Garegaupa. Men har lagt inn alle nyeste driverene Har også sjekket etter virus og spyware, var ikke mye å finne *Tråd kan stenges* Endret 7. september 2006 av CrazyEagle
nabbskall Skrevet 8. september 2006 Skrevet 8. september 2006 lul! xD men med meg var det sånn på gamle pc'n at den brukte 100% av ytelsen hele tiden.. endte opp med sprengt cpu..
efikkan Skrevet 8. september 2006 Skrevet 8. september 2006 lul! xD men med meg var det sånn på gamle pc'n at den brukte 100% av ytelsen hele tiden.. endte opp med sprengt cpu.. 6827132[/snapback] Da var det vel dårlig kjøling på cpuen? Den skal da tåle 100% ytelse over tid.
stig83 Skrevet 20. september 2006 Skrevet 20. september 2006 "System idle process" er den som tildeler plass i minne til forskjellige appl.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå