Gå til innhold

overclock


xardas

Anbefalte innlegg

Skrevet

hei. jeg har ATI radeon 9700 pro og jeg vil prøve og overclocke det men er ikke helt sikker på hvor mye.

 

hva er normalt liksom:p med standard vifte.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har Ati radeon 9700 pro, jeg også

Har veldig lyst til å vannkjøle det. Og så overklokke det.

Men har verken sett noen som har overklokket kortet eller vannkjølt kortet.

Skrevet

Quote:


Den 2002-10-12 22:41, skrev Hans Erling:

Hvis Snekker'n får den scoren der....hvordan kan da noen få 21000p som er det høyeste jeghar sett på 3dmark listene. Selv får jeg 14600p med maskinen i sign.



 

Fordi de som kjører hardcore 3DM2K1SE330 har som regel en *litt* overklokket CPU. Hvis du ser, så er egentlig ikke ytelsesøkningen så veldig stor fra R300 til GF4Ti4600 på samme config ellers. Dette er fordi disse skjermkortene (ivaffal R300) blir holdt igjen av prosessoren. Det skal en relativt kraftig prosessor pr. i dag å makse R300. Og, 3DM2K1SE330 er fortsatt for mye CPU avhengig for å kunne kalles en "skjermkorttester".

Skrevet

Hvilken kjøler er det folk bruker til å vannkjøle radeon 9700 kortet sitt, er jo ikke så veldis mye plass med så mange kondensarorer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...