Gå til innhold

Audacity: Lagre en del av en MP3?


Lars-H

Anbefalte innlegg

Skrevet

Skulle ha en intro til en film, og tenkte å ta de 14 første sekundene til en sang. Åpna sangen i Audacity, og markerte det jeg skulle ha med, men jeg skjønner ikke åssen det kan gå an å klippe ut (og lagre disse 14 sekundene som en annen fil) ?

 

Noen som vet åssen jeg jeg kan få ut en del av en sang? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du skal klippe ut, markerer du bare det du skal ha og trykker edit>cut eller copy. Så hvis du skal ha det inn i en ny fil. Så kan du åpne Audacity en gang til og lime inn.

 

Hvis du skal ha filen i mp3 format er det bare å trykke file>export as mp3, eller hvis det ikke går an, så går det an å lagre den som wav og så kan du bruke DBPowerAmp eller noe annet prog til å konvertere til mp3.

Skrevet

det er akkurat dette som ikke går. Markerer det jeg skal ha med, men nesten ingen av menyene funker.. Markerer jeg på feil måte eller?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...