Stig-Arne Skrevet 25. januar 2006 Skrevet 25. januar 2006 Har en Zepto 6515WD Der jeg ladet batteriet til maks og slo av maskinen. Den har ligget nå i kanskje 1 uke uten lading. Er da normalt at batteriet er helt nede på 30% da? Batteriet har stådd i maskinen. Bør jeg kanskje ta det ut ?
L O G I M A N Skrevet 25. januar 2006 Skrevet 25. januar 2006 Li-ion batterier har så å si ikke selvutladning, og iallefall ikke 70 % på en uke, så enten er batteriet defekt, eller noe feil på maskinen som trekker strøm selv om den er av.
Stig-Arne Skrevet 25. januar 2006 Forfatter Skrevet 25. januar 2006 skal prøve å ta batteriet ut av maskinen nå å la det ligge en uke. Så finner jeg fort ut om det er batteriet eller maskinen som kødder det til. Reagerte på det selv også at 70 % er jo en del i løpet av en uke.
Stig-Arne Skrevet 4. februar 2006 Forfatter Skrevet 4. februar 2006 har nå latt batteriet ligge ute av maskinen i ca 1 uke. Nå når jeg satte det i igjen så var detpå 98 %. Altså mye bedre enn når det stod i Noen som vet hva som kan være årsaken til at maskinen trekker så mye strøm i avslått modus?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå