Gå til innhold

Koble TV til bærbar via VGA


Skagen

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Skal koble en bærbar PC til TV, men det er kun VGA-ut på denne maskina.

Har googlet litt etter VGA til SCART og VGA til Svideo-kabler/adaptere, men eneste jeg finner er guider for hvordan sette opp kretser og lage disse selv.

TV'en har S-INN, AV-INN samt 3 SCART-kontakter.

 

Men har sett etter TV-kort (USB 2.0) som har RCA eller Svideo ut slik at jeg kan se PC'en på TV (istedefor TV på PC). Noen som om TV-kort som kan dette?

Videoannonse
Annonse
  • 3 uker senere...
Skrevet

Jeg har to spørsmål her. Er dette en kobling fra vanlig vga (analog skjermkobling på pc) til s-video e.l.?

Er denne "boksen" forholdsvis billig eller kan man få de billigere?

Skrevet
Jeg har to spørsmål her. Er dette en kobling fra vanlig vga (analog skjermkobling på pc) til s-video e.l.?

Er denne "boksen" forholdsvis billig eller kan man få de billigere?

5473002[/snapback]

Sakset fra linken min (Komplett):

Televieweren omformer VGA signaler til kompositt eller S-video signaler, støtter resolusjon opp til 1024 x 768 som gir topp bildekvalitet selv når høy-resolusjons bilder vises på stor skjærm.

Så..

1: ja

2: 495,- synes da jeg er billig. Jeg har ikke sett dem billigere iallfall.

 

:)

Skrevet

Har en sånn vga-s-video av litt eldre type, funker helt perfekt mener jeg til sitt bruk:)

Eneste jeg må huske og gjøre er og skru oppløsningen ned til 800x600 for ellers får jeg ikke bilde på tv'n.

Og min er så gammel att den henter strøm i fra museporten, så på en bærbar som ikke har det, vil de jo være litt håpløst, men regner med att de nye typene bruker usb:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...