Gå til innhold

Montere NTFS-partisjoner i ubuntu [løyst]


knuto

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Eg har hatt Windows i lange tider, og installerte nettopp Ubuntu som dualboot. Problemet er at dei tre NTFS-partisjonerte diskane mine ikkje er å finne. Får til å montere windowspartisjonen, men den forsvinn kvar gong eg startar opp på ny.

 

Meir informasjon kan eg diverre ikkje gje, ettersom eg ikkje er kjend i Linux. Eg er takksam viss nokon vil hjelpa, og eg kan òg ta i mot effektiv hjelp over MSN ([email protected]).

Endret av knuto
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har nå fått til å montere dei andre partisjonane, men det har endå berre ei midlertidig virkning. Vil det fungere å leggje kommandoane som oppstartskommandoar?

Skrevet

Thanks! Missforstod litt frå ubuntuguide, så forstod ikkje at å montere ein partisjon ved boot var det same som å montere "fast".

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...