Gå til innhold

Population 200 på AoE III?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

man kan alltids ha flere folk, og er ikke meg i mot å øke antall folk.

Men 200 inf + vill samt alle unitsa som ikke tar opp plass har du bra med folk alikevel ;)

Husk at i top level mp så er det skjelden du får tid til å masse full capp

Skrevet

jo det vil man få :yes: krigs båter tar ikke popp og heller ikke indianere :D

Hester og kanoner tar mer en 1 popp. men 200 popp capp holder lenge :thumbup:

Skrevet

nei, NEI N-E-I!

 

Poplimit er en stygg ting å innføre i spill (tenker da på MP delen). Jeg synes man skulle fått velge i options om man skal ha poplimit 200 eller mer, evt UNLIMITED..

 

Selvfølgelig så kommer det sikkert til å gå treigt med en limit på feks 1000, men hva om man om et år faktisk får en såpass bra maskin som takler så mange units samtidig?

 

Noen vil kanskje si at hvis man får ubegrensa med units så blir noe av taktikken borte, men enkelte elsker den muligheten.. Lage seg en SVÆR hær og angripe fra alle kanter.

 

Poplimit bør være noe man kan velge, så finner man ut selv hvor mange units som passer til de forskjellige brettene.

Skrevet (endret)
Poplimit er en stygg ting å innføre i spill (tenker da på MP delen). Jeg synes man skulle fått velge i options om man skal ha poplimit 200 eller mer, evt UNLIMITED..

 

Helt enig! det ødelegger veldig mye...skulle heller ha vært som på de gamle command & conquer spillene der man kunne bygge til maskinen ikke taklet mer for så og angripe å knuse fienden totalt..

 

Eneste spillet jeg synes at poplimit fungerer (litt) på er warcraft 3. men hadde vært veldig kult om man kunne hatt mulighet til å ta poplimiten bort der også...

Endret av Fat_ASS
Skrevet

uansett så ville ikke en fiende la deg få så mye folk :roll:

Må være en capp på antall soldater, ellers blir mp helt fucka opp :roll:

Skrevet
uansett så ville ikke en fiende la deg få så mye folk :roll:

Må være en capp på antall soldater, ellers blir mp helt fucka opp :roll:

Det MÅ ikke.. Jeg kjenner mange som ikke "rusher" i rts spill.. Da kan det fort bli mange units når de angriper. Men en god rts spiller "rusher" nok i større grad ja og da trengs det ikke så mange units.

 

Jeg synes bare at muligheten for unlimited population bør være der. Er jo moro å eksprimentere med svære angreps styrker iblandt :)

Skrevet (endret)

joda morsomt det sikkert, men dere trakk inn mp. der er det et must m capps. en rts spiller som ikke rusher = pwnd

 

edit: en større capp kunne sikkert ha vært kult men et sted må grensen gå :thumbup:

Endret av Havon
Skrevet

En Pop. limit over 200 hadde ødelakt den strategiske delen av spillet.. ja, kanskje det hadde sett flott og kult ut, men jeg mener i hvertfall at det hadde ødelakt en del av gameplayet, jeg syns også 200 er ganske mye. I Starcraft og Warcraft III har man ikke så høy pop. limit, og det gjør at man faktisk må tenke over hva man skal bygge.

 

I et slag med f.eks pop. limit 1000 kunne du ha byggd alt du ville, (bare du har nok resursser, noe som er enkelt å skaffe seg end-game) og det hadde ødelakt den strategiske delen av spillet. Å bruke hodet er en fin ting i et strategi spill.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...