Gå til innhold

Merkelig viftestøy på Acer TM4100


Jay Sparrow

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg har en Acer TravelMate 4100. Når vifta går på det laveste nivået kommer det en irriterende, høyfrekvent pipelyd. Det høres ut som om vifta skrur seg av og på hele tiden. Er det mulig å få vifta til å kjøre ett hakk raskere eller ikke i det hele tatt?

 

På forhånd takk!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gå inn på kontrolpanel -> system -> hardware ->enhetsbehandling - > universial usb kontroller -> usb rot og høyreklikk og velg egenskaper. Så på fanen for strømstyring: og fjern haken for "tillat datamaskinen å slå av denne enheten for å spare strøm.

 

Gjør det for all usb-root og vips så skal lyden din gå vekk.

Skrevet

Hmm. Minner meg om pipelyden som kommer når CPU klokkes opp og ned alt etter belastningsnivået. Gå på strømstyring inne i kontrollpanelet og sett enten på maks batteri, eller alltid på og se om lyden endrer seg.

Skrevet (endret)

Bare bli vandt til det, det er en lyd jeg kjenner igjen fra både bærbare og stasjonære, hører med belastningsnivået. Kjøp ørepropper :)

Endret av JoergenJonassen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...