Gå til innhold

Mikrofon til DCR-HC90


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vurderer å kjøpe et Sony DCR-HC90 og lurer på om noen har erfaringer med lyden på det?

 

Tenker å lage noen små, veldig enkle, kortfilmer sammen med noen kamerater, og lurer da på om jeg trenger noen ekstra mikrofon?

 

I så fall: Har noen en mikrofon å anbefale? DCR-HC90 har ingen lydinngang og man må bruke HotShoen/tilbehørsskoen for å koble til mikrofon. Eller finnes det en overgang fra HotShoen/tilbehørsskoen til jack/minijack/xlr?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Mikrofonar har vorte diskutert ein del her på forumet. Søk, so finn du kanskje nokre postar. (Eg har ingen gode tips...)

 

Og du tek nok feil, for HC90 har lydinngang. (sjå her)

 

LANC-inngangen er vel berre for å fjernstyre kamera, so eg trur du må halde deg til mic-inngangen.

Endret av incanus
Skrevet

Unødvendig av Sony å villede kundene på den måten, men er kanskje ikkje anna å vente. For å sitere CamcorderInfo: "However, we should warn you that your audio is going to be bad, and Sony doesn't want you to buy a microphone to improve it other than their own. "

 

Men for å få skikkeleg (iallfall brukbar) lyd, bør ein ha ekstern mic, og då ser det ut som du må kjøpe Sony sitt alternativ. (Eg veit iallfall ikkje om noko adapter)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...