_Ace_ Skrevet 27. juni 2005 Skrevet 27. juni 2005 Jeg har et lite problem. Maskinen min har to windows systemer innlagt på samme partisjon (C:). Både Windows 2000 og windows XP. Jeg hadde windows 2000 og la så inn windows XP, men jeg gjorde jo da den feilen å legge den på samme partisjon, noe som ikke var så veldig smart. Jeg ønsker å fjerne Windows 2000 fra maskinen, sammen med alle filene som ligger der, og bare beholde windows XP. Partisjonen er NTFS og jeg klarer ikke å finne en måtte å fjerne windows 2000 på. er det noen her som kan hjelpe meg?
pmarius Skrevet 27. juni 2005 Skrevet 27. juni 2005 Å fjerne den ene operativsystemet når du har vært så uheldig å installere to Windows'er på samme partisjon kan du egentlig bare gi opp. WinXP og Win2000 er identiske på så mange måter, at selv om du delvis skulle lykkes å fjerne det ene, så vil du helt sikkert komme til å fjerne mange filer som også er viktig for den andre OSet. Den eneste løsningen du kan lykkes med her er å formatere disken fullstendig via XPCDen din f.eks, for så å installere XP fra bunnen av etterpå. Da får du et stabilt og fint system, og du får fjernet alle rester av Win2000, både i filsystemet og i registeret. Du ordner dette enkelt ved å boote fra XPCDen, dette gjør du ved å sette den i cd-rom, og restarte maskinen. Så trykker du en tast for å boote fra cd når du får beskjed om dette på skjermen. Husk å installere SP2 og virusprogram før du kobler deg til nettet
_Ace_ Skrevet 27. juni 2005 Forfatter Skrevet 27. juni 2005 Takk for tipset. Jeg skal prøve det. Skal huske virusprogramet Det var nemlig et virus, eller rettere sagt flere, som er grunnen til at jeg vil slette alt og legge inn XP.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå