sssh Skrevet 15. mai 2005 Skrevet 15. mai 2005 Driver og setter sammen en gammel maskin til saboeren her, så vi begge kan spille WoW samtidig. Begynner nemlig å bli lei av å måtte konkurrere med henne om å spille på min egen maskin. Bygginga gikk greit inntil jeg fant ut av at strømforsyninga ikke gjorde noen nytte på HK - et MSI KT6-V LSR. Man må nemlig ha en 4-pin 12V koblet på, i tillegg til en 20-pin kontakt, før dette vil starte opp. Har løst problemet meeget midlertidig med å sette inn min FortronSource 400W SE i hennes, mens min maskin (som klarer seg med 20-pin) nå må suge ut den strømmen den klarer av strømforsyninga samboeren skal ha.. Noe som bare går sånn delvis greit, siden den er en AOpen 250W. Maskinen er LITT ustabil, for å si det sånn. Jeg vil derimot tippe at hennes maskin, med dårligere skjermkort og prosessor, vil klare seg helt greit med denne strømforsyninga. Så, til poenget: Er det noe som skulle tilsi at det ikke vil gå bra å klippe fire kontakter fra en annen gammel 20-pin strømkontakt jeg har, koble disse på de rette ledningene i den strømforsyninga jeg skal bruke, og stappe disse i 4-pins kontakten på MSI-kortet? Vil dette duge for å få i gang spetakkelet (sånn at jeg kan få ha min maskin i fred)? Kom gjerne med tips og råd..
CaZiO Skrevet 15. mai 2005 Skrevet 15. mai 2005 kan ikke se hvorfor det ikke skulle gå, hvis du hadde hatt det 4-pins stikket på PSUen ville det sikkert vært på samma railen som 12v på atx pluggen alikevel
Hårek Skrevet 15. mai 2005 Skrevet 15. mai 2005 Ja det går, man får jo kjøpt slike overganger fra Molex til P4 kontakt. Sakset fra Microplex:
sssh Skrevet 15. mai 2005 Forfatter Skrevet 15. mai 2005 (endret) Hmm.. Ikke dumt det bildet der, hårek! Drev og lette på nett etter skjematisk oversikt for å finne ut hva slags spenninger som skulle gå i ledningene, men nå ser jeg jo at det bare er +12V og jord som skal kobles. Hadde tenkt å avisolere to ledninger på 20-pinen, men det slipper jeg jo.. Jeg bare herper en molex, og så har jeg det jeg trenger av ledninger. Har tilogmed fått fiksa den knepp-koblinga, klippet ut de 4 midterste koblingene fra en gammel 20-pins, slik at den låsen fulgte med. EDIT: Funka som fjell! Endret 17. mai 2005 av sssh
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå