OV-103 Skrevet 14. mai 2005 Skrevet 14. mai 2005 Er det mulig å sette opp en IMAP mailserver så den fungerer for to domener? Jeg har satt opp en webserver med to domener, men jeg vil også sette opp en mailserveren på den måten. Altså sånn at jeg kan ha adressene [email protected] og [email protected]. Akkurat nå så bruker jeg qmail med pop3, men jeg skal over til IMAP og håper da at jeg i samme slengen kan sette det opp for to domener. Begge domene navnene peker forresten til samme IP.
OV-103 Skrevet 14. mai 2005 Forfatter Skrevet 14. mai 2005 Hvordan? Jeg har lest igjennom punkt 3.3. "Multiple host names" og 3.4. "Virtual domains" i "life with qmail", men jeg forstår det ikke helt og er heller ikke sikker på om det er de seksjonene som tar for seg det jeg trenger.
buskmann Skrevet 14. mai 2005 Skrevet 14. mai 2005 Mulig jeg er på jordet nå, men Qmail er vel ikke en IMAP-tjeneste? Er vel til IMAP man bruker Dovecot eller Courier.
olear Skrevet 14. mai 2005 Skrevet 14. mai 2005 Mulig jeg er på jordet nå, men Qmail er vel ikke en IMAP-tjeneste? Er vel til IMAP man bruker Dovecot eller Courier. Qmail er en SMTP server. Så du har helt rett.
OV-103 Skrevet 14. mai 2005 Forfatter Skrevet 14. mai 2005 Tviler ikke på at jeg røret litt med akkurat det nei , men målet om en mailserver med mulighet for flere domener er jo fortsatt det samme. Jeg skal gå igjennom prosedyren på qmailrocks for å se om jeg finner en løsning der. Men er det da i f.eks dokumentasjonen til Courier-imap jeg burde se for å finne løsning for å få den til å håndtere flere domener?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå