Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Girolje lekasje, chrysler stratus


rono84

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en 99 mod. chrysler stratus som lekker girolje, eller det ser ut til at det lekker , men jeg tror det slår opp mot peilepinnen, og at det renner ut der. Har skiftet pakninger, men det kommer fortsatt ut olje etter kjøring, og da renner det ut ca 0,5 dl også stopper det. Lurer på om noen har vært borti lignende, eller om noen vet av et enkelt svar på dette ?

 

Kan det være at det har vært fylt på for mye / for lite olje? eller at det kommer inn luft en plass slik at det blir trykk opp mot peilepinnen ?

 

Håper noen kan svare ..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

er det automat kasse?

 

det kan være to ting.

1. varme.. automat kasser har en ventil som skal slippe ut trykk når det blir for varmt.

2. Du får en eller annen måte trykk i girkassa slik at olja kommer opp peilepinnen.

Skrevet

Nå er nå Chrysler kjent for ræva girbokser. Spesielt på voyager. flere som har havarert. Hør med et verksted. De burde desverre kjenne til problemet så alt for godt.

Skrevet

Det er vel heller voyager som er kjent for dårlige girkasser. Kan ikke sammenlignes med stratus, ifølge mekanikere her i byen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...