Gå til innhold

Beste overklokkings-HK, s775 og s939?


Aetius

Anbefalte innlegg

Skrevet

Abit IC7 og NF7-S v2.0 var vel noen av sin tids ypperste overklokkingshovedkort på hhv s478 og socket A, men hvilke kort er de tilsvarende til s775 og s939?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Uten at jeg sitter med egenopplevde erfaringer på området tror jeg Asus P5GD2 for 775 og DFI NF4 for 939 to gode kandidater. Om de er "best" skal ikke jeg påstå, men de er begge kort jeg har lest mye fint om ifht klokking ;)

Skrevet

Hm. Takker for tipsene, men det ser nesten ut som om toppsjiktet i denne generasjonen hovedkort ikke er like klart definert som det var i forrige, mht overklokking.

Skrevet

Jepp, som Snekker'n sier er MSI sine NF3 kort bra. NF4 korta vet jeg ikke så mye om, så jeg skal ukke uttale meg. Ellers er jo DFI Lanparty SLI/Ultra gode. Mulighet til å gi vDimm opp til 4.0v.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...