Gå til innhold

lyser disse bra?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan ikke sammeligne LEDs med neonlys, om du ikke har rundt 1000 LEDs koblet sammen! :s

Men som spotbeslyning funker de helt fint! Regner med det er ultrabright LEDs..

Kan nok ikke erstatte kalde katoder og neonlys!

Skrevet

Men en LED har høyere lysstyrke perkvadratcentimeter enn en katode. Men katodene er jo ganske mye større da. Hvis du hadde samlet sammen så mange LEDs at de hadde dekket et like stort areal som en katode hadde det nok lyst bedre.

Skrevet

Om man tenker på det økonomiske og til å lyse opp hele kabinettet funker LEDs dårlig. Men du kan jo få en kul effekt om du bruker en LED med f.eks. 8000mcd eller 12000mcd, som er bredden på lyset.

Skrevet
Men du kan jo få en kul effekt om du bruker en LED med f.eks. 8000mcd eller 12000mcd, som er bredden på lyset.

Er ikke mcd lysstyrken da? LEDs trenger ikke å koste så mye. En LED med omtrent samme specs som de microplex selger får du til 45 cent på LSDiodes. Der betaler du 2$ i frakt hvis du bestiller under 30 LEDs.

Skrevet

"dette er blandt de kraftigste LEDs som kan tilbys for salg" <-- My ass!! :p

Vel, denne LEDen er bedre til "spotting", så du får ikke et "jevnt" lys om du har disse rundt døra..

Men om du har tenkt å lyse opp hele kabinettet glemmer du LEDsene og går til innkjøp av et par kalde katoder eller et neonrør!

Skrevet

går værtfall ikke for kald katode, e jo farlig, har ført om 2 tilfeller den siste uken om at de har begynt å brenne.

Skrevet
ok, men hvilke kjøling vil du anbefale? en vifte som stør på 8000 rpm (må minst ha det)

Du slipper å ha vifter rettet dirkete mot Inverteren da :p

Så lenge de ikke står mellom to harddisker ,inni et trangt hjørne, ja you name it!

Bare de står litt fritt, kanskje med 5cm klaring på vær side.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...