hemo Skrevet 9. mars 2005 Skrevet 9. mars 2005 Eg har lasta ned Slackware 10.1, sjekka for feil (MD5) og brent to CDar (den siste på 4x). Likevel får eg vedlagd melding ved installasjon. Det kjem fleire, men ikkje alle feiler. Mange pakker (?) går inn, men veldig mange feiler med same type melding som dette. Tips til kva eg gjer feil?
objorkum Skrevet 9. mars 2005 Skrevet 9. mars 2005 Eg har nokon jalla CD-R CDar som får slike feil etter at eg har brukt dei 1 gong elns og lete dei ligge ei stund. Når eg prøver å bruke dei seinare er det alltid feil med dei. Kanskje CD-brennaren evt CDane ikkje er heilt gode?
huf Skrevet 9. mars 2005 Skrevet 9. mars 2005 Jeg har samme problemet noen ganger. Prøv å installer med en annen cdrom, evt bytt til en annen type cd'er.
Bøb Skrevet 9. mars 2005 Skrevet 9. mars 2005 Har hatt samme problem med en cdrom på en laptop jeg har liggende. Prøvde gang på gang, men fikk alltid feilmelding av samme slag. Endte bare med at jeg byttet ut cdromen midlertidig. Grusomt irriterende.
Xander^ Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Har hatt samme problemet selv med både 10.0 og 10.1 etter en rekke utbrenninger. Det jeg gjorde da, var å skrive ned på et ark alle pakkene som fikk feilmeldingen, for så å ta en eller flere "installpkg" i dir til cdrom når systemet var oppe. Funket fint Rare med hele greia, var at jeg fikk fler feilmeldinger når jeg formaterte med Ext3 enn ved ReiserFS
hemo Skrevet 10. mars 2005 Forfatter Skrevet 10. mars 2005 Eg har berre testa emd ReiserFS, og laga tre CD-plater som alle driv og feilar. Den siste brant eg ut på ein Plextor-brennar med ei dyr CD-RW-plate som var "berekna for audio". Eg kan ikkje tru at det er noko feil med sjølve brenninga eller med platene. Eg har laga hundrevis av CD-kopiar utan å ha opplevd liknande feil. Merkelege greier... Mengden feilande pakker er så stor, at eg ikkje kjem til å orka å skriva dei ned. Løysinga blir nok å droppa heile Slack, trur eg! Det finnes mange kjekke linuxdistroar der ute, så kvifor bruka mykje tid på dei som ikkje ein gong vil la seg installera?
Xander^ Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Det finnes mange kjekke linuxdistroar der ute, så kvifor bruka mykje tid på dei som ikkje ein gong vil la seg installera? fordi slack er spennende
stigfjel Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Hva slags filsystem velger du på systempartisjonen?
w00pla Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Det kan være HD som er problemet. Jeg har prøvd å legge inn slackware på en harddisk jeg visste at ikke var 100% - og da fikk jeg sånne feilmeldinger. Løsningen var å flytte partisjonen til "end of free space" (cfdisk) - dette var jo selvfølgelig en dedikert linux disk, og skulle ikke kjøre windows, og den var på 120GB så det var jo i mitt tilfelle ikke noe problem.
Xander^ Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Da er det og blir en slacksykdom.. har installert slack på to disker jeg er sikker på virker..
Xander^ Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Opplevd det samme eg og.Grunn: "jalla" CDar Da må slackware være kresen på platene..har brukt Verbatim i en årrekke nå. Har så si aldri hadd en eneste korrupt brenning med disse platene.
stigfjel Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Jeg bruker mmore-plater, og jeg har ingen problemer med Slackware-cd'ene. Har også brukt no-name plater uten problemer.
Xander^ Skrevet 10. mars 2005 Skrevet 10. mars 2005 Da konkluderer vi med at slackware lever sitt eget liv under brenning og installasjon :!:
hemo Skrevet 11. mars 2005 Forfatter Skrevet 11. mars 2005 Hva slags filsystem velger du på systempartisjonen? Eg har berre testa emd ReiserFS...
hemo Skrevet 11. mars 2005 Forfatter Skrevet 11. mars 2005 Dette ser ikkje ut til å vera noko feil med plater eller brenning. Det forslaget med HDD-feil peikar på ein vakkel i hardwaren som Slack skal inn på. Det kan f.eks. tenkast at Slack-installasjonen er meir følsom for "svak" CD-ROM-spelar, og at om eg skrur ein ny CD-ROM-spelar i maskina, så fungerer det... Kvifor Mandrake sklir rett inn på same maskin, kan skuldast at Mandrake er mindre følsom for sånne her ting...
stigfjel Skrevet 11. mars 2005 Skrevet 11. mars 2005 Du kan jo prøve filsystemet ext3. Jeg bruker det på systempartisjonen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå