Grundig Skrevet 9. februar 2005 Skrevet 9. februar 2005 Heisann. Jeg har spilt mange forskjellige spill igjennom årene, og føler nå at jeg burde prøve noe helt nytt. Derfor har jeg lyst til å kjøpe meg et flyspill. Synes det virker ganske så gøy å kunne fly lange strekninger, komme i dog-fight osv. Men det er to krav jeg stiller til det spillet. 1: Det må være enkelt og greit å bruke for en nybegynner. Ikke slik at man må holde styr på alle mulig ting i cockpiten osv. 2: Grafikken skal være bra. Landskapet rundt meg skal se ordentlig ut, og flyene skal ikke se ut som papp plater som er klippet ut med en sløv kjøkkensaks. Er det noen her som har noen gode forslag? De må oppfylle kravene over. På forhånd mange takk for svar.
Heimen Skrevet 9. februar 2005 Skrevet 9. februar 2005 Combat Flight Simulator er vel gjerne noe slik du er på jakt etter. Ellers har du jo Lock On som kan være ganske gøy. 300 innlegg
bleidd Skrevet 9. februar 2005 Skrevet 9. februar 2005 Dette ser jeg etter også. Var en tur i USA, og da prøvde jeg et spill der man satt i en cockpit som beveget seg alle veier (ja, veldig mye!). Piloten styrte(t) flyet, og han (eller, vel, hun i mitt tilfelle) i stolen ved siden av skjøt mot andre. Dette var så enkelt som gass/"brems" med en spake uten fjær, og styring med ei myk stikke. Sikting og skyting ble gjort med co-pilotens stikke. Hvilke spill ligner på dette? (Postet det her siden trådstarter kanskje vil ha noe av det samme)
Grundig Skrevet 10. februar 2005 Forfatter Skrevet 10. februar 2005 Er det virkelig ingen flere som har noen forslag? Så mange brukere og så få forslag...
Archangel Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 - IL2 Sturmovik med add-ons og mulige mods (vet ikke om det finnes) - Flying fortress the mighty 8th , litt eldre men kan fly i real-time fra England til Tyskland f.eks...du kan også velge mellom å fly i bombfly eller jagerfly. Begge disse er fra WWII
Skallagrim Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 Jeg anbefaler IL2 serien. Vanskelighetsgraden kan justeres fra det helt enkle til hardcore realisme. Grafikken er også meget bra. Jeg har ALDRI opplevd freeze eller CTD med dette spillet
TAAB Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 Støtter IL-2 serien Jeg har både IL-2, IL-2 Forgotten battles og Pacific fighters. Hvis du er ute etter realistisk og krevende dogfighting så er dette spillet. Med realistiske alternativer "på", kan du fly rundt i 30 minutter på evig intens jakt etter fiendtlige fly. Hvis du er ute etter online spilling virker det som om den eldre garde spiller de to første i rekken, mens yngre piloter spiller Pacific Fighters. Off topic : Er det ingen her som spiller noen av disse online? Sjelden jeg treffer på nordmenn.
Shotgun Skrevet 11. februar 2005 Skrevet 11. februar 2005 Enig med gutta over. IL2 serien er et meget godt alternativ. Har sett spillene billig på diverse butikker også. Spaceworld f.eks.
Grundig Skrevet 11. februar 2005 Forfatter Skrevet 11. februar 2005 Takker for gode forslag. Da prøver jeg noe i IL2 serien
Skallagrim Skrevet 11. februar 2005 Skrevet 11. februar 2005 Spiller på hyperlobby inni mellom. De aller fleste som flyr der er greie folk.
bleidd Skrevet 2. mars 2005 Skrevet 2. mars 2005 Jaha. Lock On var i mest avanserte laget. Jeg ser etter litt mer arcade-preg på det, altså minst mulig dill-dall å lære og holde styr på, og mest mulig fly-og-skyte-glede Skal titte på IL2 om jeg finner en demo, men er det noen andre bra der ute? Helikopter er heller ikke å forakte.
djorgen Skrevet 2. mars 2005 Skrevet 2. mars 2005 (endret) Ace Combat høres ut som et spill du muligens vil like. http://www.itavisen.no/showArticle.php?articleId=1305585 http://gamer.no/art.php?artikkelid=13713 Er til PS2, ser dessverre ikke ut som om det kommer til PC... Endret 2. mars 2005 av djorgen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå