Dizk Skrevet 5. februar 2005 Skrevet 5. februar 2005 etter eg har valgt språk helt i starten og går videre får eg bare en blå skjerm med en grå lingje helt nederst.. woot?
porcelaiN Skrevet 5. februar 2005 Skrevet 5. februar 2005 Vil bare si ifra; «w00t» betyr Jippi! og ikke what?! Kanskje det er noe feil med CDen din?
Dell_Inspiron Skrevet 5. februar 2005 Skrevet 5. februar 2005 Ubuntu er i veldig tidlig beta ennå. Hos meg fungerte den på en PC, mens på den andre fikk jeg ikke installert, så mulig du må vente litt til senere versjoner av Ubuntu
Gronz Skrevet 5. februar 2005 Skrevet 5. februar 2005 etter eg har valgt språk helt i starten og går videre får eg bare en blå skjerm med en grå lingje helt nederst.. woot? Det er vel helt normalt? Hvor lenge har du ventet? Ubuntus installasjon er ikke X-basert men ncurses-basert. Ubuntu er i veldig tidlig beta ennå. Hos meg fungerte den på en PC, mens på den andre fikk jeg ikke installert, så mulig du må vente litt til senere versjoner av Ubuntu sad.gif Ubuntu Warty er da ment som en stable versjon? Har i alle fall aldri opplevd at den har vært noe annet enn det.
Dell_Inspiron Skrevet 5. februar 2005 Skrevet 5. februar 2005 Ouch, skulle ha dobbeltsjekkt. Må ha vært en annen distro jeg har tenkt på...
Dizk Skrevet 5. februar 2005 Forfatter Skrevet 5. februar 2005 Det er vel helt normalt? Hvor lenge har du ventet? Ubuntus installasjon er ikke X-basert men ncurses-basert. Ventet noen minutter, men det skjedde liksom ingenting. CD'en stopper opp og det skjer ingenting. På den grå lingja helt nederst kan eg skrive, men det er vel ikkje det eg skal? Kordan sjekker eg foresten MD5-summen?
Gronz Skrevet 5. februar 2005 Skrevet 5. februar 2005 Det er vel helt normalt? Hvor lenge har du ventet? Ubuntus installasjon er ikke X-basert men ncurses-basert. Ventet noen minutter, men det skjedde liksom ingenting. CD'en stopper opp og det skjer ingenting. På den grå lingja helt nederst kan eg skrive, men det er vel ikkje det eg skal? Kordan sjekker eg foresten MD5-summen? Prøv å trykke enter.
Dizk Skrevet 5. februar 2005 Forfatter Skrevet 5. februar 2005 Har prøvd det. Eneste som skjedde var at den grå lingja ble en lingje større viss du skjønner?
tivolieselet Skrevet 23. februar 2005 Skrevet 23. februar 2005 prøv med å skrive linux vga = 777 eller.no det er noe som er feil på den instalasjonen til ubuntu og div skjermer. eks laptoper. er ikke helt sikker på hva komandoen var men du får det opp ved å trykke f2 osv på boot
herregud Skrevet 24. februar 2005 Skrevet 24. februar 2005 funker ikkje med vga=771. ved å trykke ALT+F4 får eg fram debug vinduet, det siste som står der er: usb_submit_urb(ctrl) failed
Leroy Skrevet 27. februar 2005 Skrevet 27. februar 2005 Hadde samme problemet. Jeg løste det ved å koble fra alt unødvendig som er koblet til USB portene. Husker ikke akkurat hva det skulle være godt for, men det virket Fant det på ubuntuforums.org etter mange timer med søking/testing/mer søking.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå