Gå til innhold

Analog-kabel til EMU1212m


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis noen er på jakt etter denne kabelen, prøv www.headphile.com. Fikk min kabel i dag, bestilte den 28.12 fra USA. Fyren som driver sjappa skrev til og med lavere verdi på kabelen slik at jeg slapp toll.

 

Slike folk er morsomme å handle med :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Interressant. Jeg ordnet noe tilsvarende med en 2xmono jack --> stereo minijack, en sammenkobler for 2 jack han og 2stk minijack-jack. Masse kabler, så det er sikkert en fordel å få det lagt rett på hodetelefonledningen.

 

Får du nok utgangsnivå fra lydkortet? Jeg har det bare middels svakt når jeg kobler til AKG k501 på emu1212. Må vel helst bruke forsterker.

Endret av radiated
Skrevet

Jeg har ikke testa direkte, har Sennheiser HD600, og tviler på det går bra. Tar det igjennom min Yamaha640 reciever og videre til en Corda HA-1 mkII hodetelefonforsterker. Lyden ble veldig bra må jeg si. :)

 

For ordens skyld, denne kabelen er 2xmonojack til 2xrca, og fåes stort sett i alle lengder. Håndlaget av Larry på headphile.com.

Skrevet

Jeg skjønte ikke helt hva du mente med siste innlegg, men kabelen var helt ok, LANGT unna sprengningskabelen man får kjøpt på elkjøp, dvs ikke "hyssing ledning" (som er et rart uttrykk, og burde i det minste vært hyssingledning.. trykk på link i signatur :-)

Dessuten låter den like bra som CD-spilleren som er koblet til samme anlegg koblet til med litt dyrere kabler fra hifi-klubben.. (som kostet mange ganger det denne koster..)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...